پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد که نیروها پس از درگیری‌های سنگین، برای نجات جان نظامیان مجبور به عقب‌نشینی و ترک مواضع خود در شهر لیسیچانسک شدند.

منتشر شده در 13 تیر 1401
در سرویس

“ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین شب گذشته تایید کرد که فرماندهی ارتش اوکراین نظامیان این کشور را از شهر لیسیچانسک خارج کرده است.

زلنسکی شب گذشته در نطقی خطاب به مردم کشورش گفت: «این واقعیت که ما از جان سربازان خود، و از مردم خود محافظت می‌کنیم، کم اهمیت نیست. ما دیوارها را بازسازی خواهیم کرد، زمین را پس خواهیم گرفت و بیش از همه باید از مردم خود محافظت کرد. و اگر فرماندهی ارتش نظامیان را از نقاط خاصی از جبهه، جایی که دشمن بیشترین برتری آتش را دارد، خارج کرده، به ویژه، این مسئله در خصوص لیسیچانسک صدق می‌کند، این فقط به این معناست که ما به لطف تاکتیک‌های خود به آنجا باز خواهیم گشت.»

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین نیز روز گذشته اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین پس از درگیری های سنگین، برای نجات جان نظامیان مجبور به عقب نشینی و ترک مواضع خود در شهر لیسیچانسک شدند.

ستاد کل ارتش یادآور شد که در شرایط برتری چندجانبه نیروهای مسلح روسی در خصوص توپخانه، هوانوردی، سیستم‌های موشک پرتاب چندگانه، مهمات و پرسنل، ادامه مبارزه برای ادامه کنترل بر این شهر تنها منجر به عواقب مرگبار میشد و به همین دلیل، به منظور حفظ جان مدافعان اوکراینی تصمیم به خروج از لیسیچانسک گرفته شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/47011

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی