پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله ضمن انتقاد از گسیل تجهیزات نظامی آمریکا به یمن، گفت که آمریکاییها علنا از حمایت از آتش‌بس دم می‌زنند، ولی رفتار خصمانه از خود نشان می‌دهند.

منتشر شده در 26 مرداد 1401
در سرویس

 علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن شامگاه امروز سه شنبه تأکید کرد که مردم این کشور باید با هم، علیه پروژه های سعودی-اماراتی که به سود آمریکاست، متحد شوند.

القحوم به شبکه خبری المیادین گفت: «نیروها، تجهیزات و رزمناوهای آمریکا، در بسیاری از مناطق یمن از جمله سقطری در حال گسیل شدن هستند. ما نمی توانیم، حضور نیروهی خارجی، پروژه های تجزیه و اشغالگری و قیمومیت خارجی بر سرزمین خود را بپذیریم».

وی با بیان اینکه آمریکاییها علنا از حمایت از آتش بس دم می زنند، ولی رفتار خصمانه از خود نشان می دهند، تصریح کرد: آنان برای تنش علیه ملت یمن آماده می شوند. ما از خطر این جنگ آگاه هستیم، و بدون اخراج همه استعمارگران و بازپسگیری منابع خود، هیچ صلح در کار نیست.

این مقام انصارالله با تأکید بر اینکه یمن در برابر چپاول منابع خود توسط شرکتهای خارجی، دست بسته نخواهد ماند، خاطر نشان کرد: رژه نظامی امروز یک پیام نظامی مستقیم و هشدار به کشورهای متجاوز است.
یکشنبه هفته جاری، یک هیأت آمریکایی در پوشش «تیم امور عمرانی» وارد منطقه «بروم» در «حضرموت» یمن شد و با مقامات محلی این منطقه دیدار کرد.

سفر هیأت آمریکایی به شهر ساحلی بروم تحت عنوان تیم امور عمرانی نیروهای آمریکایی و به بهانه بازرسی پروژه های خدماتی، ماهیت واقعیت این جاه طلبی ها و نیات خصمانه آمریکا برای ایجاد پایگاه نظامی و تسلط بر سواحل و اماکن راهبردی یمن است.

این اقدام اهداف واقعی تجاوز به یمن را آشکار می کند و بقیه، تنها ابزارهایی برای اجرایی کردن این اهداف هستند. آمریکایی ها پیش تر به صورت واضح و علنی در شهر «غیل باوزیر» حضرموت با سگ های پلیس و خودروهای زرهی جولان می دادند و حضور تحریک آمیز نظامیان آمریکایی و ایجاد ایست بازرسی در خیابان های شهر نشان می دهد سفرهای سفیر آمریکا و هیأت های نظامی به حضرموت و دیدار با مسوولان، به مثابه مقدمه چینی برای استقرار نیروهای آمریکایی و تحویل پرونده نظامی و امنیتی حضرموت به آنهاست تا گام اول برای تسلط بر این استان سرشار از نفت برداشته شود.

چندی پیش یک وب سایت یمنی از سفر سفیر آمریکا در یمن به حضرموت و مقدمه چینی آمریکا برای ایجاد یک پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه «الریان» مشرف به دریای مکران خبر داده بود

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/38922

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی