پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خبر خوش معاون زنان رئیس جمهور

معاونت زنان و امور خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: رایزنی کردیم آن‌هایی که کم تقصیر هستند و یا سابقه ندارند بتوانند زودتر آزاد شوند که به بحمدالله این کار انجام شد.

منتشر شده در 29 مهر 1401
در سرویس

انیسه خزعلی معاونت زنان و امور خانواده نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا از بند نسوان زندان اوین پس از حوادث اخیر بازدیدی داشته است یا خیر، عنوان کرد: بله، بازدیدی از بند نسوان زندان اوین داشتم.

وی خاطر نشان کرد: با بیشتر خانم‌ها در این بند صحبت‌هایی داشتم. همراهان من هم با این خانم‌ها صحبت کردند. هر فردی که می خواست با من صحبت کند با او صحبت کردم و حرف‌هایش را زد و مطالبش را عنوان کرد.تلاش کردم علل و انگیزه بسیاری از مسائلی که پیش آمده است را از زبان خودشان بشنوم؛ بعضی‌های‌شان اظهار می‌کردند بی گناه هستند.

خزعلی بیان کرد: رایزنی کردیم آن‌هایی که کم تقصیر هستند و یا سابقه ندارند بتوانند زودتر آزاد شوند که به بحمدالله این کار انجام شد.

معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری درباره «لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت» گفت: پیگیر مسئله «لایحه حمایت از زنان دربرابر خشونت» هستیم که بحمدالله مراحل خوبی را طی می‌کند. در حال حاضر هم جلسات نهایی‌اش در حال برگزاری است و نماینده ما هم در آنجا مشارکت دارند که امیدوارم هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد و نهایی شود.

معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره ضرورت فرهنگ سازی در مسئله حجاب گفت: فرهنگ عفاف و حجاب و زیست عفیفانه یکی از برنامه‌های دولت در رده‌های مختلف چه در مدارس و چه دانشگاه‌ها جز مسائل فرهنگی ما است.

وی تاکید کرد: همه ارگان‌های که در مسائل فرهنگی وظیفه دارند باید در این مسئله باتوجه به مسئولیت و وظیفه‌ای که به آن‌ها سپرده شده است دخالت داشته باشند چرا که فرهنگ‌سازی از مهم‌ترین کارهایی است که در بحث عفاف و حجاب صورت می‌گیرد زیرا این مسئله پیش از این‌که مرتبط با مسائلی باشد که در حال حاضر با آن مواجه هستیم و سیاسی شده، مسئله فرهنگی است.

خزعلی ادامه داد: ما هم در معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری در حد وظایف‌مان، یعنی وظایفی که بر عهده معاونت زنان گذاشته شده در حد توان و باتوجه به امکانات و بودجه‌ای که داریم گام بر می داریم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/29796

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی