پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

امام‌جمعه آستارا گفت: اغتشاشات در حقیقت پوشش و فریبی برای جلب توجه‌ها به مساله نظم و امنیت بود تا در پشت پرده ضربه به اقتصاد کشور را هدف بگیرند.

منتشر شده در 2 دی 1401

حجت‌الاسلام محمدجواد باقری ارومی در خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به اقدام‌های جاسوسی و ضدامنیتی رژیم صهیونیستی در منطقه و جهان به ویژه کشورهای همسایه اظهار کرد: این رژیم اشغالگر که سابقه جاسوسی‌اش در کشورهای مختلف حتی کشورهای غربی با ماجرای “پگاسوس” به خوبی آشکار شده، دست از این اقدام‌های خود برنداشته و به تازگی ابعاد جدیدی از شنود و کنترل افراد و سازمان‌های مختلف افشا شده است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی با این اقدام‌های جاسوسی و ضدامنیتی نشان می‌دهد که دشمنی‌اش فقط محدود به جمهوری اسلامی نیست و هرجا که احساس کند منافعش در خطر است، دست به اقدام‌های این چنینی می‌زند و در عهد و پیمان حتی با دوستان و کشورهایی که روابطش را با آنان عادی جلوه می‌دهد نیز رحم نمی‌کند.

امام‌جمعه آستارا بیان کرد: ایجاد اغتشاش و آشوب چند ماه اخیر در کشور ما نیز که با حمایت پیدا و پنهان صهیونیست‌ها و برخی کشورهای غربی شکل گرفت، در واقع پوششی برای جلب توجه‌ها به مساله امنیت بود که در پشت پرده اقتصاد را هدف گرفتند و از این رو علاوه بر یک جنگ امنیتی در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هم قرار داریم.

وی اضافه کرد: بر همین اساس مسئولان باید توجه داشته باشند همان اندازه که در مسائل دفاعی و امنیتی توانمند هستیم، باید در مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان نیز قدرتمند باشیم و علاوه بر پیشرفت در تولید، در توزیع و فروش هم نظارت قوی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام باقری ارومی در ادامه با گلایه از قاچاق دارو و برخی کالاهای اساسی توسط سودجویان و فقدان نظارت کافی بر خروج برخی کالاها از گمرک آستارا تصریح کرد: متاسفانه بعضی داروخانه‌ها از ارائه دارو به هموطنان و همشهریان خودداری می‌کنند اما همان دارو را با قیمت بیشتر به اتباع خارجی می‌فروشند و در قالب‌های مختلف به خارج از کشور قاچاق می‌کنند.

وی عنوان کرد: این داروها و کالاهای اساسی حق مردم است و کسانی که به خاطر سود اندک آن را با گران‌فروشی و قاچاق به دست دیگران می‌رسانند، نان در خون مردم می‌زنند و در حق آنان ظلم و اجحاف می‌کنند.

امام‌جمعه آستارا همچنین با اشاره به روزهای سرد پیش‌رو و هشدار نسبت به مصرف بی‌رویه گاز توسط برخی مشترکان تاکید کرد: مصرف بهینه به معنای مصرف نکردن یا کم مصرف کردن نیست، بلکه به معنای مصرف درست و به اندازه است تا همه هموطنان بتوانند از این نعمت خدادادی در فصل زمستان برخوردار شوند.

وی ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) با شرح حدیثی از حضرت امام صادق(ع) در خصوص فضیلت معرفت آن بانوی بزرگوار، شناخت ایشان را راه ورود به دنیای معرفت الهی، آشنایی با تعالیم دین و سعادت دنیا و آخرت دانست.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/21578

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی