پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رسانه غربی اعلام کرد

ادای شهادت یکی از وفاداران سابق ترامپ علیه او در جلسه استماع کنگره چشم‌اندازهای موفقیت او در انتخابات درون‌حزبی سال ۲۰۲۴ را به‌شدت کاهش داده است.

منتشر شده در 13 تیر 1401
در سرویس

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به کاهش چشم‌اندازهای موفقیت «دونالد ترامپ» در مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری 2024، پس از افشاگری‌های اخیر علیه رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جلسات استماع کنگره و ظهور بی‌سروصدای یک رقیب جدی برای او پرداخته است.

روزنامه گاردین با اشاره به افشاگری‌های اخیر یکی از وفاداران سابق ترامپ علیه او در جلسه استماع کنگره برای تحقیق درباره حمله به ساختمان کنگره آمریکا در روز 6 ژانویه 2021 می‌نویسد: «او قدرتمندترین مرد جهان و دارنده کدهای هسته‌ای آمریکا بود، اما مثل کودکی مجنون رفتار کرد که قشقرق به‌راه می‌انداخت و غذا را به‌سمت دیوار پرت می‌کرد.»

گاردین نوشته است این روایت کمیک ـ تراژیک چیزی است که در جلسه استماع هفته پیش کنگره درباره ترامپ گفته شد و حتی سرسخت‌ترین طرفداران او را به حیرت واداشت و باعث شد که آنها درباره تمام شدن دوران او در آمریکا شروع به گمانه‌زنی کنند.

طبق نوشته این روزنامه در حالی که رأی‌دهندگان محافظه‌کار به‌دنبال جایگزینی برای ترامپ در انتخابات 2024 هستند به‌نظر می‌رسد «ران دی‌سانتیس» فرماندار سابق ایالت فلوریدا کارزاری مخفیانه را برای انتخابات درون‌حزبی و ربودن گوی سبقت از ترامپ آغاز کرده است.

گاردین نوشته است عملکرد دی‌سانتیس به‌گونه‌ای بوده است که انگار ترامپی وجود نداشته است، زیرا او گوی سبقت را هم از نظر چشم‌اندازهای پیروزی و هم از نظر جذب حامیان مالی از رئیس‌جمهور سابق ربوده است.

تحلیلگران می‌گویند بعد از ادای شهادت «مارک میدوز»، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید در جلسه کمیته استماع کنگره علیه ترامپ بسیاری از سیاستمداران جمهوری‌خواه برای کنار زدن ترامپ قوت قلب گرفته‌اند.

«ریک ویلسون»، یکی از مشاوران سابق کمپین‌های انتخاباتی جمهوری‌خواهان در گفت‌وگو با گاردین عنوان می‌‌کند: «ظاهراً جمهوری‌خواهان، آن جلسه استماع را برای خودشان اتفاقی سرنوشت‌ساز می‌دانند زیرا که شرارت ترامپ زیر ذره‌بین قرار گرفت و این حمله از طرف یکی از وفاداران سابق خود او انجام گرفت بدون آنکه نیاز باشد آنها خودشان حمله‌ای انجام دهند.»

ویلسون گفته است دی‌سانتوس به‌دقت و بدون سروصدا از طریق جمع‌آوری منابع مالی و برقراری ارتباط با گروه‌های مختلف خودش را برای رقابت با ترامپ در انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان آماده کرده است و ظاهراً شانس خوبی برای موفقیت دارد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/46935

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی