پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد؛

افزایش موارد مثبت مالاریا در هرمزگان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در سال ۱۴۰۱ موارد مثبت مالاریا استان هرمزگان نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش قابل توجهی داشته است.
منتشر شده در 23 فروردین 1402
در سرویس

دکتر عبدالجبار ذاکری صبح امروز (۲۳ فروردین ماه) با اشاره به اینکه استان هرمزگان به عنوان یکی از مهم ترین مناطق اندمیک مالاریا در کشور است، افزود: این بیماری از طریق نیش پشه انوفل از انسان بیمار به سالم منتقل می شود و افراد بعد از ابتلا به بیماری مالاریا با علائم اولیه تب و لرز دچار می شوند.

وی از افزایش ۳ برابری موارد مبتلا به مالاریا در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۱ موارد مثبت استان هرمزگان نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش  قابل توجهی داشته است.

ذاکری با اشاره به اینکه مقایسه موارد مثبت مالاریا تا ۲۱ فروردین سالجاری نیز نشان دهنده افزایش موارد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است، تصریح کرد: با شناسایی به موقع موارد و تحت درمان قرارگرفتن آنان هیچ گونه فوتی ناشی از این بیماری در سطح استان در سال‌های اخیر صورت نگرفته است.

وی همسایگی ایران با کشور افغانستان و پاکستان را علت افزایش بیماری مالاریا در کشور دانست و عنوان کرد: تردد اتباع کشورهای همسایه شرقی در استان که از نظر مالاریا بسیار آلوده هستند، علت موارد مثبت مالاریا در استان است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10041

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی