پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

فدراسیون والیبال ایران برای دو رقابت جهانی و سه تورنمنت آسیایی در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ درخواست میزبانی داد.

منتشر شده در 21 شهریور 1402
در سرویس

به نقل از سایت فدراسیون والیبال؛ فدراسیون والیبال ایران درخواست رسمی خود برای میزبانی لیگ ملت‌های والیبال 2024 و رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان جهان 2025 را به فدراسیون جهانی والیبال ارسال کرد.

همچنین طی نامه‌ای به کنفدراسیون والیبال آسیا آمادگی خود را برای میزبانی در رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2024، قهرمانی جوانان پسر آسیا 2024 و قهرمانی مردان آسیا 2025 به‌طور رسمی اعلام کرد.

لیگ ملت‌های والیبال در سال 2024 از روز سه‌شنبه اول خرداد 1403 آغاز می‌شود و تا یک‌شنبه 3 تیرماه سال آینده ادامه دارد و فدراسیون والیبال ایران با اولویت هفته دوم، برای میزبانی هر سه هفته این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده است.

این درحالی است که بر اساس سیاست‌های جدید فدراسیون جهانی میزبانی‌های مسابقات جهانی و لیگ ملت‌ها بر اساس نظر شریک تجاری FIVB، «والیبال ورلد» اعطا می‌شود که یکی از معیارهای مهم اعطای این میزبانی درآمد آن‌لاین از مخاطبان و حق پخش از مسابقات است.

همچنین قهرمانی مردان جهان 2025 دیگر درخواست میزبانی ایران به فدراسیون جهانی است که پیش از این هر 4 سال یک بار برگزار می‌شد و بر اساس مصوبه هیئت رئیسه از سال 2025 این رقابت‌ها به‌صورت دو سال یک‌بار برگزار خواهد شد.

در بخش میزبانی مسابقات قاره آسیا نیز معمولاً در پایان هر سال پس از بررسی مسابقات و رویدادهای برگزارشده و تعیین تقویم رویدادهای سال آینده، درخواست‌ها و برنامه‌های فدراسیون‌ها در جلسه هیئت رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد و به‌صورت رسمی به کشورها پاسخ داده می‌شود.

مسابقات قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2024، قهرمانی جوانان پسر آسیا 2024 و قهرمانی مردان آسیا 2025 درخواست‌های ایران برای میزبانی رقابت‌های آسیایی در دو سال آتی است که با توجه به میزبانی اخیر ایران در رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا احتمال کمی برای اعطای میزبانی برای این تورنمنت در سال 2025 وجود خواهد داشت، البته با توجه به پیشرفت مسابقات باشگاه‌های آسیا در بخش مردان در سال‌های اخیر و همچنین میزبانی موفق ایران در قهرمانی نوجوانان آسیا 2022 در تهران، شانس ایران برای گرفتن میزبانی یکی از رویدادهای باشگاه‌های آسیا و جوانان آسیا بیشتر خواهد بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/113

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی