پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سرلشکر سلامی خبر داد:

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رهبر انقلاب اسلامی امروز با تفضل به سپاه یک نماد آشکار از رضایت معظم‌له از همه مجاهدت‌های سپاه به این نهاد اعطاء و ایشان یک نشان فتح را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعطاء فرمودند.

منتشر شده در 20 اسفند 1402
در سرویس

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی عصر یکشنبه در پایان همایش دو روزه «دانشگاه سربازی» که با حضور فرماندهان سپاه‌های استانی سراسر کشور برگزار شد، گفت: امروز این توفیق الهی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بنده حاصل شد که به محضر نائب حضرت امام زمان(عج) مشرف شویم و رهبر انقلاب اسلامی امروز با تفصل به سپاه یک نماد آشکار از رضایت معظم‌له از همه مجاهدت‌های سپاه به این نهاد اعطاء و ایشان یک نشان فتح را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعطاء فرمودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این محصول همه مجاهدت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که فقط به شکل نمادین به بنده اعطا شد و همه پاسداران و بسیجیان در این نماد سهم دارند و اگر تقسیم کنیم کمترین سهم متعلق به بنده است بلکه متعلق به برادران ماست که در ارتفاعات چند درجه زیر صفر با قلب‌های استوار و گام‌های مستحکم و دستان روی ماشه از حیثیت و استقلال این سرزمین دفاع می‌کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه این نشان متعلق به برادران عزیزی است که در اعماق آب‌های زلال خلیج فارس روی سکوها در شرایط سخت روی شناورها و درگیر با امواج بلند تن خود را به امواج می‌سپارند و روی شناورها بیرق‌های احساس برانگیز و افتخار برانگیز سپاه را در کنار پرچم مقدس کشورمان به اهتزاز در بیاورند و سینه به سینه و چشم در چشم دشمنان از آب‌های این سرزمین حراست می‌کنند.

وی ادامه داد: این نشان متعلق به همه کسانی است که در سایت‌های پدافندی و پهپادی فعالیت می‌کنند و از آن همه عزیزان سپاه که در مجموع در حال ساخت این بنای با عظمت دفاع از اسلام امت اسلام و ایران هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: پاسداران در سیل و زلزله و کرونا و هر سختی اولین افرادی هستند که وارد میدان می شوند و آخرین نفری هستند که میدان را ترک می‌کنند.

سردار سلامی افزود: ما این واقعیت را در خوزستان، پل‌دختر، آق‌قلا، گمیشان در زلزله خوی و آذربایجان شرقی، سرپل ذهاب، سیل بشاگرد و سیل امروز سیستان و بلوچستان مشاهده کردیم.

وی عنوان کرد: جوانان نسل جدید سپاه هم میراث جاودان غیرت و جوانمردی و روح پرستش و عبودیت خدا و پشت پا زدن به طاغوت را با خودشان حمل کرده و سینه به سینه و نسل به نسل منتقل می کنند تا سپاه هر روز بر قوام و استواری و استقامت همان سپاه گذشته باقی بماند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: بچه‌های امروز سپاه همان نسل پاسداران دوران انقلاب و دفاع مقدس هستند و هیچ تفاوتی وجود ندارد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه سپاه در هیچ بعدی نقطه پایان ندارد و همواره در مسیر است اظهار داشت: راه را که درست برویم به همه اهداف می‌رسیم. سپاه همیشه در حرکت است و سکون در منطق سپاه اصلا جایگاهی ندارد. اکنون ما در نزدیکترین فاصله هم از لحاظ فیزیکی و هم روحی و روانی با دشمن قرار داریم‌.

وی افزود: اما در عین حال، داشتن آرامش در قلب این آشفتگی برای سپاه یک خصوصیت دائمی است که این حالت به ملت هم منتقل شده تا آنان هم همواره چهره مدافعان خودشان را بگیرند. اگر ما نگران و آشفته و افسرده باشیم ملت هم همین حس را می‌گیرد اما وقتی ما نگرانی نداریم و آرام هستیم مردم هم آرام می‌شوند. در عین حال دشمن از این حالت ما حسی متضاد می‌گیرد و درمانده و ناآرام می‌شود.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: سربازان جوانان کشورند و نیروی جوان باارزش‌ترین سرمایه یک ملت است. این جوانان امانتی نزد ما هستند. در عالم هیچ انسانی پیش‌ پاافتاده نیست و هر انسانی به اندازه همه انسان‌ها برای خدا ارزشمند است. نجات یک انسان ارزشی به اندازه نجات کل انسان‌ها دارد و یکی از کارهای سپاه همین است که انسان‌ها را نجات دهد و از غروب خارج‌شان کند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: هویت حال و آینده هر جامعه بازتاب شخصیت جوانان آن جامعه است. ما جوانان را در سربازی برای دو سال یا کمتر آماده نمی‌کنیم بلکه این آغاز راه یک جوان است تا وارد جامعه شوند. اگر بخواهیم یک تصویر زیبا از سیرت و صورت سپاه نشان دهیم، سربازان را باید در دوران سربازی به سمت شخصیت‌سازی و پذیرش نقش‌های سنگین ببریم. با اعتماد به نفس از دست رفته، با شخصیت‌های خردشده و با احساس تحقیر هیچ جامعه‌ای بزرگ نمی‌شود.

وی افزود: باید با این نگرش به سربازان نگاه کنیم که انسان‌های بزرگی شوند. البته این به معنای فاصله‌گرفتن از تربیت جسمانی یا ورزش نیست‌. باید یک مربی با اخلاق و رفتار اسلامی این جوانان را برای چنین آینده‌ای آماده کند. جوان در اوج پذیرش فضائل اخلاقی است و ما باید این کار را در پادگان‌ها اجرا کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پادگان باید از لحاظ شادابی و نشاط و فضای زندگی و رعایت بهداشت به گونه‌ای باشد که جوان با شوق بیاید و با اکراه بیرون برود، گفت: باید فضای سبز در پادگان‌ها وجود داشته باشد، اگر پادگانی امکانات زندگی و آسایش مناسبی نداشته باشد مطلوب و پسندیده نیست. توجه به تامین وسایل ورزش در پادگان‌ها مهم است. برگزاری جلساتی برای آموزش قرآن اهمیت دارد.

سرلشکر سلامی احکام روزه، نماز، خمس و امثال آن باید برای جوانان سرباز گفته شود. توجه به تغذیه و محیط زندگی سربازان، نظارت بر وضعیت بهداشت لباس‌های آنان و تامین ایمنی در آسایشگاه‌ها اهمیت دارد. سربازان با یک لبخندزدن و احترام‌ گذاشتن فرماندهان به آنان احساس اعتماد به نفس پیدا می‌کنند.

وی تاکید کرد: حتی باید زمینه‌ها را فراهم کرد تا خانواده‌های سربازان بیایند و از فضای پادگان‌ها بازدید کنند و شرایط زندگی جوانان خود را در پادگان‌ها ببینند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه فرماندهان مظاهر فضائل سازمان هستند، خطاب به فرماندهان حاضر، اظهار کرد: شما که زودتر سلام می‌کنید، پیش پای یک سرباز بلند می‌شوید، احترام می‌گذارید، شما که با او جدی اما محترمانه برخورد می‌کنید، در حال انتقال فضائل به آن جوان هستید، اما خدا نکند که رفتار بدی از فرماندهان سر بزند. باید پاسخگوی آخرت خود باشند. مهم است که با سربازان چگونه و با چه رویکردی رفتار کرد تا در آینده همین جوانان، جامعه را بسازند و پیش ببرند.

منبع : ایرنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/163437

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی