پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس کل دادگستری فارس:

سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس گفت: عاملین تعرض و تجاوز به بانوان در پارک دراک، جاده صدرا و اکبرآباد شیراز که مهرماه سال گذشته شناسایی و بازداشت شده بودند، صبح پنجشنبه اول دی در زندان عادل‌آباد شیراز به دار مجازات آویخته شدند.

منتشر شده در 1 دی 1401
در سرویس

حجت الاسلام سید کاظم موسوی  با اشاره به اینکه رأی بدوی و صدور حکم اعدام ۳ متجاوز به عنف پس از رسیدگی در تیرماه امسال در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صادر شد، به خبرنگاران گفت: این پرونده در ادامه روند دادرسی و پس از اعتراض محکومان در دیوان عالی کشور نیز بررسی و تایید شد.

ویذگفت: این ۳ متجاوز به عنف سال گذشته به صورت مسلحانه در تفرجگاه دراک و جاده‌های صدرا و اکبرآباد شیراز با سلاح سرد اقدام به سرقت مسلحانه و تعرض و تجاوز به عنف نسبت به تعدادی از بانوان کرده بودند.

موسوی افزود: پس از شکایت تعدادی از خانواده‌ها در خصوص تعرض تعدادی افراد ناشناس در  تفرجگاه دراک موضوع در دستور کار ویژه بازپرس ویژه دادسرای جنایی دادسرای شیراز قرار گرفت و عوامل این اقدام غیرانسانی پس از شناسایی طی چند عملیات ضربتی و درگیری مسلحانه دستگیری شدند.

او ادامه داد: تعدادی از بانوان شاکی و همچنین نزدیکان آنان در جریان اقدام مجرمانه، خشن و غیر انسانی این افراد به شدت دچار آلام روحی و روانی شده یا در بیمارستان بستری شدند.

موسوی گفت: دستگاه قضایی با آراء قاطع خود و مدافعین امنیت مردم در فراجا و دستگاه‌های امنیتی با برقراری نظم و امنیت و برخورد قانونی با مجرمان، همواره به صورت عملی و در میدان از جان و مال و ناموس مردم دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه پرونده مذکور از پرونده‌های مهم استان بود که در دبیرخانه پرونده‌های مهم استان مورد رصد مدیریتی قرار داشت و در کمترین زمان ممکن با دقت کامل و مطابق تشریفات قانونی رسیدگی و منجر به صدور حکم و اجرای مجازات شد، افزود: افرادی که افکار شیطانی مشابهی را در سر می‌پرورانند از عاقبت شوم و مجازات سخت این مجرمان درس عبرت بگیرند.

به گزارش ایسنا، اواخر تابستان سال گذشته در پی سرقت مسلحانه و تعرض و تجاوز به عنف تعدادی از بانوان و ضرب‌وجرح همراهان آنان در شیراز، با اقدام سریع و هماهنگ دستگاه قضایی و نیروی انتظامی مجرمان شناسایی، دستگیر و محاکمه شدند و صبح امروز (اول دی‌ماه ۱۴۰۱) حکم اعدام این ۳ متجاوز به نوامیس، در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/21752

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی