پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حق سلامت جسمی و روانی، اتفاقات جاری در نوار غزه را کشتار جمعی دانست و تاکید کرد که درگیری جاری در غزه رو به تشدید است.

منتشر شده در 5 اردیبهشت 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حق سلامت جسمی و روانی امروز چهارشنبه در گفتگویی با خبرگزاری «آناتولی» ترکیه تاکید کرد: آنچه در نوار غزه در حال وقوع است از جمله حملات شدید اسرائیل، قطعا کشتار جمعی است و نیازی نیست منتظرز بمانید تا دادگاه به شما بگوید که کشتار جمعی وجود دارد.

این مسئول سازمان ملل در ادامه اظهار کرد: درگیری فعلی در غزه رو به تشدید است و در آنجا از هفتم اکتبر ۲۰۲۳، موارد زیادی نقض فاحش حقوق بشر به ویژه در حوزه سلامت رخ داده و در حال حاضر هیچ سیستم درمانی در غزه که بتوان درباره آن حرف زد، وجود ندارد و کل آن نابود شده است.

او گفت: سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه برای رفع کاستی‌ها در تمامی زمینه‌ها به ویژه حوزه درمان در غزه مبارزه می‌کنند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در ادامه نیز تاکید کرد: ساکنان غزه همانند هر انسان دیگری حق سلامتی دارند اما نمی‌توانند آن را در فضای خشونت به دست آورند.

همچنین او گفت: در این مرحله شاهد بودیم که چگونه از گرسنگی به عنوان یک سلاح جنگی استفاده شد و دیدیم نیروهای فعال در حوزه درمان کشته شدند.

این مسئول سازمان ملل افزود: کابینه «اسرائیل» مطابق قوانین بین‌المللی انسانی و اصول حقوق بشر حمایت لازم را برای آنها فراهم نکرد و این یکی از خشن‌ترین اتفاقات بود و ما هرگز پیش از این شاهد این سطح از کشتار نبودیم.

ارتش رژیم صهیونیستی هفتم اکتبر ۲۰۲۳ با حمایت آمریکا حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را آغاز کرد، در این حملات که تا امروز نیز ادامه دارند، بیش از ۱۱۱ هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک هستند، شهید و زخمی شده‌اند.

 

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/168386

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی