پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فرماندهی پلیس پاریس آخرین آمار از بازداشت‌شدگان در جریان تظاهرات میلیونی اخیر فرانسه را ۴۴ نفر اعلام کرد.

منتشر شده در 1 بهمن 1401
در سرویس

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه درگیری‌های پراکنده میان معترضان با نیروهای پلیس را در جریان این اعتراضات میلیونی که عصر پنجشنبه برپا شد، گزارش کردند.

بر پایه گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که میلیون‌ها نفر با حضور در خیابان‌ها به دعوت اتحادیه‌های کاگری برای اعتراض به طرح دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد افزایش سن بازنشستگی، پاسخ مثبت دادند این راهپیمایی در مناطقی از پاریس با تنش همراه بود.

1

در جریان ناآرامی‌ها چندین ایستگاه امانت دوچرخه و نیز ایستگاه‌های اتوبوس به آتش کشیده شد. پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرد. فرماندهی پلیس پاریس آخرین آمار از بازداشت‌شدگان در جریان این تظاهرات را ۴۴ نفر به دلایلی چون همراه داشتن سلاح ممنوع، ایجاد آشوب و حمله به نیروهای پلیس و پرتاب کوکتل مولوتف به سمت آنان، عنوان کرد. تظاهرات روز پنجشنبه فرانسه با اعتصاب گسترده در بخش حمل‌ونقل، خدمات عمومی و نیز بخش آموزش همراه شد و به این ترتیب شبکه حمل‌ونقل فرانسه فلج و مدارس و پالایشگاه‌های این کشور نیز تعطیل شدند. رسانه‌های اروپایی این تظاهرات را بزرگترین تظاهرات ضددولتی فرانسه اعلام کردند. 

بر اساس برآوردهای وزارت کار، افزایش سن بازنشستگی به ۶۴ سال به رشد ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورویی درآمد سیستم بازنشستگی و تراز شدن آن تا سال ۲۰۲۷ منجر می‌شود. مساله‌ای که به گفته الیویه دوسو «ضروری و عادلانه» است.

با اینحال اتحادیه‌های کارکنان و کارگران معتقدند که راه‌های دیگری برای تضمین تداوم سیستم بازنشستگی وجود دارد که مالیات بر ثروتمندان، افزایش سهم کارفرمایان یا بازنشستگان ثروتمند از جمله آنهاست.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/18300

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی