پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بررسی اظهارات حجاریان و زیباکلام

در شرایطی که رژیم صهیونیستی، امریکا و برخی از کشورهای اروپایی به دنبال ضربه زدن به ایران هستند، صحبت از خلع سلاح ایران و گفتگو با اسراییل و آمریکا برای دستیابی به صلح که در اظهارات اخیر حجاریان و زیباکلام و برخی دیگر از چهره های این جریان دیده می‌شود، ضدامنیت ملی و خیانت به کشور است.

منتشر شده در 6 اردیبهشت 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ آرمان ایران در مطلبی با اشاره به مواضع اخیر اصلاح طلبان نوشت: پس از حمله نظامی ایران به رژیم صهیونیستی و شکست صهیونست ها در پاسخ به ایران حالا جریان رسانه ای حامی سیاست های اسراییل در داخل کشور دست به کار شده است تا حداقل در رسانه ها شرایط را ضرر ایران تغییر دهد.

سعید حجاریان از نظریه‌پردازان اصلی جریان اصلاحات در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشته است: «راهبرد اصلاح‌طلبان، صلح‌طلبی در بیرون و دموکراسی و حاکمیت قانون در داخل است.
صلح مسلح منفعتی برای ایران ندارد. زیرا بنیه دفاعی، مادی و معنوی کشور را تحلیل می‌برد و ما بدل ما یتحلل نداریم. اسرائیل مستظهر به حمایت امریکاست و می‌تواند کسری‌های خود را جبران کند.»

مقصود حجاریان از صلح مسلح، اقدامات بازندارنده جمهوری اسلامی ایران در مقابل رژیم صهیونیستی است که از قضا جواب هم داده است. حمله گسترده موشکی و پهپادی ایران به سرزمین‌های اشغالی نیز که به زعم کارشناسان و تحلیلگران قدرت بازندارندگی ایران را از نو تعریف و تثبیت کرد، در همین راستا تعریف می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجربه هشت سال جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه کشورمان، از معدود کشورهای دنیا به حساب می‌آید که در راستای برقراری صلح قدم برمی‌دارد. صلحی که نه با کوتاه آمدن در مقابل قدرت‌های دنیا که با ایجاد بازدارندگی در مقابل دشمنان به دست می‌آید.

در چنین شرایطی توانمندی نظامی ایران طبعا باب میل جریان غربگرا نیست. تا جایی که صادق زیباکلام از چهره های جریان اصلاحات در گفتگویی بدون اشاره به موفقیت ایران در حمله نظامی به اسرائیل گفت:  “روزی که ما نمی‌توانستیم یک پهپاد سمت اسرائیل پرتاب کنیم، مردم ایران راضی‌تر، خوشبخت‌تر و در آسایش و رفاه بیشتری بودند نسبت به حالا که ظرف چند ساعت سیصد تا پهپاد و موشک سمت اسرائیل می‌فرستیم.ما بودیم که دشمنی با اسرائیل و آمریکا را شروع کردیم بعد شما می‌گویید که سلاح هسته‌ای تولید کنیم که جلوی این وحشی ها را بگیریم؟ نه آقاجان، شما برو جلوی خودت را بگیر. دشمنی‌ها و مشکلات را باید از طریق گفتگو حل کرد.”

در شرایطی که رژیم صهیونیستی، امریکا و برخی از کشورهای اروپایی به دنبال ضربه زدن به ایران هستند، صحبت از خلع سلاح ایران و گفتگو با اسراییل و آمریکا برای دستیابی به صلح که در اظهارات اخیر حجاریان و زیباکلام و برخی دیگر از چهره های این جریان دیده می‌شود، ضدامنیت ملی و خیانت به کشور است.

این دست که مشابه مواضع هاشمی رفسنجانی در ارتباط با قدرت موشکی کشورمان تعریف است، در حالی مطرح می‌شود که کشورهای دنیا بیش از هر زمان دیگری به دنبال تقویت قدرت نظامی خود هستند.

طبق گزارش موسسه تحقیقات بین‌المللی صلح استکهلم که اخیرا منتشر شده، تنها در سال گذشته کشورهای جهان نزدیک به دو و نیم تریلیون دلار به هزینه‌های نظامی اختصاص داده‌اند.

این افزایش در هر پنج منطقه جغرافیایی در آفریقا، اروپا، خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه و قاره آمریکا ثبت شده و در منطقه غرب آسیا افزایش قابل توجهی داشته است.

بر اساس این گزارش، در منطقه خاورمیانه، عربستان سعودی بیشترین هزینه نظامی در سال 2023 را به خود اختصاص داده و رژیم صهیونیستی نیز در جایگاه دوم قرار دارد. هزینه‌های نظامی اسرائیل با رشد ۲۴ درصدی به ۲۷ میلیارد و پانصد میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

در چنین شرایطی مشخص نیست که اصلاح‌طلبان عامدانه نسخه خلع سلاح را به کشور تجویز می‌کنند یا درکی از وضعیت فعلی دنیا و لزوم ایجاد بازدارندگی در مقابل دشمنان ندارند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/168552

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی