پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رهبر جنبش یهودیت محافظه کار رژیم صهیونیستی:

فعالان سیاسی عبری زبان، همچنان و نگرانی بیشتری نسبت به قبل، در رابطه با وجود و گسترش شکاف های داخلی در جامعه رژیم صهیونیستی وتبعات آن هشدار میدهند.

منتشر شده در 19 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ سیکلامن گینزبرگ که اکنون جنبش یهودیت محافظه کار در سرزمین های اشغالی را بر عهده دارد، در مطلبی به بررسی شکاف و اختلافات عمیق موجود در بطن جامعه رژیم صهیونیستی و تبعات آن اشاره میکند

امید به تغییر گفتمان عمومی پس از ۷ اکتبر از بین رفت و حتی بیش از چهار ماه “ما با هم پیروز خواهیم شد” نتوانست شکاف در جامعه اسرائیل را از بین ببرد. ساده لوح بودن فایده ای ندارد. با یا بدون اثرات جنگ، جریان ارتدوکس افراطی، اصلاح طلبان و یهودیان محافظه کار را در آغوش نخواهند گرفت، و بحث ها با شدت بالا ادامه خواهد داشت.

اصطلاحات ما و مسیری که از طریق آن اختلافاتمان را مدیریت می کنیم، نظامی و ستیزه جو شده است آنچه را که به دشمن نسبت می دهیم، به دلیل موقعیت سیاسی خود، کم کم شروع به گفتن و چسباندن به یکدیگر می کنیم. در کنست، در استودیوهای پخش تلویزیون و در یک لحظه ممکن است به اینها خیابان نیز سرایت کند (تبدیل به درگیری خیابانی شود).

اصطلاحات ما نظامی شده است و نحوه مدیریت اختلافاتمان نیز به همین شکل است

در سال‌های اخیر، مدت‌ها قبل معتقد بودم که بین بخش‌ها و مردمی که کاملاً از یکدیگر جدا شده‌اند، نیاز به گفتگو وجود دارد و تلاشم را کردم، اما امروز وضعیت تغییر نکرده و حتی ممکن است بدتر هم شده باشد. شکافی که در این سال ها در جامعه اسرائیل ایجاد شده است، برگزاری جلسات گفتگو را حتی قبل از اینکه یک کلمه درباره آن به زبان آورده شود، به یک مسئله بحث برانگیز تبدیل کرده است.

قطع ارتباط بین بخش‌های جامعه اسرائیل، همه ما را به کوری کامل کشانده است، که باعث شده حتی نتوانیم نگاه عادی به دیگری داشته باشیم. مناظره سیاسی بین آنارشیست های بی مسئول و فاشیست های تشنه به خون در حال پیش رفتن است. در برابر دیو و دشمنی تلخ و افراطی که برای خود ترسیم کرده ایم، چیزی جز مبارزه تا پیروزی کامل باقی نمانده است.

من در درک مسائل جنگ تخصص زیادی ندارن، اما یک چیز را می دانم: اینگونه یک دیوار ساخته میشود، دیوار جدایی و قطبی شدن.

منبع : مشرق نیوز
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/163379

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی