پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

مقام فلسطینی:

اسرائیل 80 درصد فلسطینیان را در غزه آواره کرد

نماینده فلسطین در سازمان ملل روز سه‌شنبه گفت که جنگ رژیم صهیونیستی باعث شده تا 80 درصد از ساکنان باریکه غزه آواره شوند.
منتشر شده در 7 آذر 1402
در سرویس

«ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل شامگاه سه‌شنبه در سخنانی گفت که جنگ رژیم صهیونیستی باعث آوارگی 80 درصد از ساکنان این باریکه شده است.

وی در ادامه سخنانش گفت: «آتش‌بس موقت در غزه باید به آتش‌بس دائمی تبدیل شود».

منصور اضافه کرد: «اشغالگران از روز هفتم اکتبر تا کنون بیش از 3 هزار غیرنظامی فلسطینی را بازداشت کرده که در میان آنها کودکان و زنان نیز قرار دارند».

نماینده فلسطین در سازمان ملل گفت: «تمام جهان باید برای آتش‌بس و حمایت از غیرنظامیان و بیمارستان‌ها اقدام کرده و اسرائیل را به پایان محاصره و تضمین رسیدن کمک‌ها مجبور کنند».

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرده و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داده است. حملات رژیم صهیونیستی به شهادت بیش از 14500 غیرنظامی منجر شده است.

پس از هفت هفته حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به غزه، سرانجام توافق آتش بس موقتی میان حماس و رژیم صهیونیستی برای تبادل اُسرا حاصل شد که این آتش‌بس برای دو روز و تا فردا تمدید شده است.

 «ابوعبیده» سخنگوی کتائب القسام شاخه نظامی جنبش حماس تأکید کرد که تا زمانی به توافق آتش‌بس پایبند هستیم که دشمن صهیونیستی به آن پایبند باشد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/149331

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی