پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایهود باراک:

ایهود باراک نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ با نشریه پولیتیکو گفت که اسرائیل تنها چند هفته برای جنگ با حماس فرصت دارد.

منتشر شده در 16 آبان 1402
در سرویس

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل ممکن است در حال حفاری برای یک جنگ طولانی و دشوار باشد، اما ایهود باراک، نخست وزیر سابق این رژیم نگران هزینه‌های جنگ و هجمه‌های مربوط به افکار عمومی در سطح جهان است.

باراک که در سمت رئیس نیروهای نظامی اسرائیل نیز فعالیت کرده است، در مصاحبه‌ای اختصاصی با نشریه پولیتیکو گفت که ممکن است یک نیروی چند ملیتی از کشورهای عربی برای کنترل نوار غزه تشکیل شود.

ایهود باراک در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ همچنین در پست نخست وزیر اسرائیل حضور داشته است. این مقام سابق صهیونیست هشدار داد که حمایت جهانیان نسبت به حملات هفتم اکتبر از اسرائیل در حال کاهش است و افکار عمومی علیه اسرائیل شده است.

وی گفت: ازسرگیری راه حل های سیاسی و دیپلماتیک برای تشکیل کشور مستقل فلسطین دور از انتظار است.

مقامات نظامی اسرائیل به خبرنگاران گفتند که عملیات زمینی با نفوذ نیروها به عمق شهر غزه، فراتر از عملیات‌های قبلی در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴، به مرحله خطرناکی خواهد رسید.

باراک در ادامه گفت‌وگویش با خبرنگار پولیتیکو به قدرت غیرقابل انتظار حماس اشاره کرد و گفت ممکن است حتی یک سال جنگ به طور انجامد. وی خاطرنشان کرد که تلفات غیرنظامیان در غزه موجب عدم حمایت جهانیان از اسرائیل خواهد شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147136

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی