پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

استقلال با ساپینتو قهرمان سوپرجام شد

در جریان رقابت سوپرجام فوتبال کشورمان تیم‌های استقلال و نساجی به مصاف هم رفتند.
منتشر شده در 11 آبان 1401
در سرویس

 بالاخره و پس از کش و قوس‌های فراوان و حواشی متعدد، زمان برگزاری دیدار سوپرجام کشور میان استقلال و نساجی فرا رسید. دیداری که ۵۳ روز پیش و در استادیوم آزادی نیز برگزار شده بود که در آن مسابقه، شاگردان ساپینتو با سه گل برنده از زمین خارج شدند.

دیدار سوپرجام در سال‌های گذشته همواره با حواشی متعددی روبرو بوده است. امسال نیز با تغییر چند باره زمان و مکان برگزاری این مسابقه، سرانجام مقرر شد که استقلال به عنوان قهرمان لیگ و نساجی برنده جام حذفی سال قبل، در استادیوم شهید باهنر کرمان به مصاف هم بروند.

استقلال در هفته‌های گذشته عملکرد خوبی داشته و روند مثبتی را طی می‌کند. آبی‌ها در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارند و آخرین بازی خود در لیگ برتر را نیز برنده شده اند تا با روحیه مضاعفی به مصاف حریف خود بروند.

ترکیب دو تیم برای این تقابل به شرح زیر است؛

ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی، کوین یامگا، روزبه چشمی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، مهدی قایدی، محمد محبی و ارسلان مطهری
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

ترکیب نساجی:
علیرضا حقیقی، حامد شیری، علیرضا ابراهیمی، صابر حردانی، علی شجاعی، امیر مهدی جانملکی، ایوب کلانتری، مهرداد عبدی، رضا جعفری، محمد شریفی، کریم اسلامی
سرمربی: حمید مطهری

لحظات حساس:

دقیقه ۵: مهدی قایدی پشت به دروازه بود و ضربه اش را روانه دروازه نساجی کرد که توپ او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷: ارسال خوب جعفر سلمانی به روی دروازه، با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد که این توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۴: حرکت دیدنی ارسلان مطهری از راست و ورود او به درون محوطه جریمه، با یک پاس خوب برای قایدی همراه شد که شوت وینگر بوشهری آبی‌ها نزدیک نقطه پنالتی را علیرضا حقیقی با واکنشی دیدنی دور کرد.

دقیقه ۲۳: حرکت رضاوند از سمت چپ و ارسال او با ضربه سر محبی همراه شد که توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: ارسال کرنر مهدی پور با عبور از بازیکنان ۲ تیم، در تیر دوم به قایدی رسید و او با یک حرکت در عرض، ضربه اش را به گوشه دروازه نساجی زد که حقیقی با واکنشی فوق العاده، توپ را راهی کرنر کرد و مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه ۳۶: استقلال باز هم روی یک از حملات خود صاحب موقعیت شد، اما شوت محکم و روی پای جعفر سلمانی با بیشترین اختلاف ممکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: حرکت تماشایی مهرداد عبدی و جا گذاشتن ۲ بازیکن استقلال، کریم اسلامی را در موقعیت گلزنی قرار داد که شوت او در مصاف تک به تک با سیدحسین حسینی را کاپیتان آبی‌ها با پا و به شکلی تماشایی دور کرد تا اولین فرصت نساجی برای آن‌ها به گل تبدیل نشود.

دقیقه ۴۴: باز هم حقیقی مانع از گلزنی قایدی شد. بازیکن بوشهری آبی‌ها از سمت چپ با حرکت پا به توپ و در عرض، ضربه اش را به سمت دروازه زد که سنگربان نساجی در ادامه روز درخشان خود، این توپ را نیز مهار کرد.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه تساوی دو تیم به پایان رسید.

دقیقه ۵۲ (گل برای استقلال توسط ارسلان مطهری): روی کرنر مهدی مهدی پور به روی دروازه، ارسلان مطهری با یک چرخش سر تماشایی و دیدنی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

دقیقه ۵۸: در یک رفت و برگشت و رد و بدل شدن توپ بین بازیکنان دو تیم، مهدی قایدی پشت محوطه صاحب توپ شد و با یک شوت دیدنی، دروازه نساجی را تهدید کرد که ضربه دیدنی باشوی کوچک به تیرک دروازه برخورد کرد و با بدشانسی به گل تبدیل نشد.

دقیقه ۷۲: استقلال پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته شد. شوت محکم محبی را حقیقی نتوانست مهار کند و در برگشت، توپ در شرایط کاملا ایده آلی برابر ارسلان مطهری قرار گرفت، ولی شوت او به تیرک دروازه برخورد کرد و در ادامه نیز حقیقی این توپ را مهار کرد.

دقیقه ۷۹: پاس استثنایی مهدی قایدی پشت مدافعین به محمد محبی رسید که این بازیکن در موقعیت تک به تک با حقیقی قرار گرفت، اما ضربه او را گلر نساجی با واکنشی فوق العاده راهی کرنر کرد.

در پایان این دیدار با همان تک گل ارسلان مطهری در دقیقه ۵۲ به سود استقلال به پایان رسید تا آبی‌ها قهرمان سوپرجام شوند. این نخستین جام ساپینتو با استقلال در فوتبال ایران است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/27782

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی