پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رئیس پلیس بین الملل از دستگیری و استرداد متهم کلاهبرداری به کشور خبر داد.

منتشر شده در 20 دی 1402
در سرویس

امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲ رئیس پلیس بین‌الملل فراجا سردار مجید کریمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: این متهم با ادعای خرید قانونی ارز دیجیتال اقدام به راه اندازی یک سایت جعلی کرده و از همین روش مبلغ 2 هزار و 200 میلیارد ریال از هموطنان کلاهبرداری کرده است.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام مراجع قضائی مبنی بر متواری شدن نامبرده به خارج از کشور، موضوع شناسایی، دستگیری و استرداد وی در دستور کار ماموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در پی تحقیقات پلیسی و اطلاعاتی صورت گرفته، این مجرم پس از کلاهبرداری به صورت غیر قانونی اقدام به ترک کشور کرده و به یکی از کشورهای منطقه متواری می‌شود.

سردار کریمی اظهار داشت: پلیس بین‌الملل‌ با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه وی اعلان قرمز صادر کرد که متعاقباً متهم را در کشور محل اختفاء ردیابی، شناسایی و نهایتا دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به اتهام کلاهبرداری و پولشویی از طریق سه سایت جعلی متهم تصریح کرد: با پیگیری های فنی و ردیابی بین المللی مشخص شد، وی چندی قبل از طریق یکی از مرزهای هوایی آن کشور را به یکی از کشورهای دیگر همسایه ترک کرده است.

وی افزود: اخیراً در نشست سازمان اینترپل استرداد و اخراج متهمان ایرانی مقیم کشور موصوف از رئیس سازمان اینترپل پیگیری شد که این موضوع توسط مسئولان پلیس آن کشور مورد استقبال قرار گرفت و این استرداد ثمره همکاری بین المللی دوکشور است.

 کریمی در پایان ضمن اشاره به تلاش پلیس بین‌الملل فراجا، در ردیابی، شناسایی و دستگیری این مجرمان و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن آنان به مرزهای ورودی کشور خاطرنشان کرد: متهم امروز توسط ماموران پلیس بین‌الملل فراجا، مسترد و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154353

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی