پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جهت پرس بررسی می‌کند؛

فیلم منتشر شده از فایل صوتی لو رفته سیما ثابت مجری جنجالی رسانه معاند ایران اینترنشنال که چند روز پیش از مجری گری استعفا داد بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشته است.

منتشر شده در 18 شهریور 1402
در سرویس

زهرا شهرکی یا همان سیما ثابت در سال ۱۳۹۷ به شبکه ایران اینترنشنال پیوست و ۱۵ سال در این شبکه به فعالیت پرداخت سیما ثابت از مجریان و خبرنگاران ضد انقلاب بوده که سال‌ها در شبکه ایران اینترنشنال علیه جمهوری اسلامی ایران تبلیغ و گزارش تهیه کرد.

سیما ثابت در شهریور ۱۴۰۲ اعلام کرد که به علت رعایت نشدن کرامت انسانی در شبکه ایران اینترنشنال تصمیم گرفته که از این شبکه استعفا بدهد و دیگر همکاری خود را قطع کند برخی از کاربران مدعی بودند که کارمندان و مدیران شبکه پیشنهادات غیر اخلاقی جنسی به او داده بودند و همین سبب شده بود که او از فعالیت در این شبکه دست بکشد.

ثابت، خبرنگار ارشد و مجری برنامه تحلیلی چشم انداز در تلویزیون ضد انقلاب ایران اینترنشنال بود که از سال ۲۰۱۸ به این شبکه ضد انقلاب پیوسته و پیش از این اجرای بخش های خبری و برخی برنامه های ویژه را در شبکه ایران اینترنشنال به عهده داشته است.

زندگی نامه سیما ثابت

زهرا شهرکی معروف به سیما ثابت در اقوام بزرگ شهرکی در سیستان دیده به جهان گشوده است و در سال ۱۳۷۶ هنگامی که ۱۸ سال سن داشته با پذیرفته شدن در کنکور به دانشگاه مشهد رفت. پس از سپری کردن تحصیلاتش در دانشگاه به عنوان ناظر کنترل کیفی در یک کارخانه مواد غذایی فعالیتش را آغاز نمود. ولی وی عکاسی و خبر را بسیار دوست می داشت و همین علاقمندی سبب شد که از حرفه خود فاصله بگیرد.

وی در سال ۱۳۸۴ زمانی که ۲۶ سال سن داشته کارش را با برنامه غذاییWFP بنیاد ملل آغاز نمود و به عنوان یکی از امداد رسان‌ها پابه اردوگاه‌های کشور افغانستان نهاد.

از افغانستان تا BBC

سیما ثابت در حالی که تحصیلاتش را دنبال می‌کرد در یک کارخانه مواد غذایی به عنوان ناظر کنترل کیفی مشغول به کار شد. ولی عکاسی را بسیار دوست می‌داشت و همین سبب شد در عرصه عکاسی فعالیت نماید.

ثابت زمانی که ۲۶ سال سن داشت در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را با بنیاد ملل در عرصه برنامه جهانی غذا استارت زد و این سبب شد که ایشان از ایران برود.
چندی به عنوان امدادگر در اردوگاه افغانستان مشغول به کار شد و به عنوان نماینده بنیاد ملل در این اردوگاه فعالیت کرد.

خانم ثابت در این اردوگاه وظیفه تهیه غذا برای بچه‌های بی‌سرپرست و حمایت آموزش بانوان افغان را بر عهده داشت.

وی برای ادامه تحصیلات خود به انگلستان سفر نمود و در رشته روابط بین المللی درسش را ادامه داد و توانست مدرک کارشناسی ارشد را در این رشته دریافت نماید.

او در سال ۱۳۸۵ در رادیو بی‌بی‌سی فارسی استخدام گردید و در همین جا فعالیتش در عرصه گزارشگری و اجرا رقم خورد.

حمایت از تجزیه شدن ایران

سیما ثابت در پاسکاری هماهنگ با عنصر تجزیه طلب در رابطه با احزاب تروریستی اقلیم کردستان عراق، به معنای شاهد علوی، از هر پروتکل و پوشش خبرنگاری فاصله گرفته و با توهم لیدری آشوب، این شبکه را به بازوی رسانه ای بنیادها و گروه‌های تروریستی مبدل نمودند.

در طی یک روند بسیار آشنا و تکراری در چهره سازی از اشخاص، به آن صورت که در واقع معصومه علی‌نژاد قمی کلایی از سوی اتاق هدایت آشوب خارج از ایران، انرژی و پتانسیل اسبق را ندارد، روند چهره سازی از سیما ثابت آغاز شده است.

گویا که منصوب نمودن نام فامیلی مستعار «ثابت» که یک اسم فراگیر در میان وابستگان فرقه بهائیت می‌باشد و ریشه در یک موضوع تاریخی در اختلاف پیروان بهاء و پیروان یحیی صبح ازل دارد، میتوان گفت بیعت با این فرقه و جا گرفتن در زیر حمایت این فرقه به حساب می‌آید.

از ناامیدی به پروژه براندازی تا صوت لو رفته

سیما ثابت در پیامی که در توییتر خود منتشر کرده بود، خبر خروج خودش و سامان رسول‌پور (سردبیر ارشد برنامه‌های گفت‌و‌گو‌محور ایران‌اینترنشنال) را اعلام کرده و به تشریح دلایل این اتفاق پرداخت و مدعی شد که هنوز در راه تلاش برای براندازی جمهوری اسلامی ثابت‌قدم است و شرایط کاری سخت در واشنگتن را برای خروج از شبکه بهانه کرد!. اما با اظهاراتی که ثابت در صوت لو رفته داشته است مشخص می‌شود که او بیش از همیشه از به سرانجام رسیدن پروژه براندازی ناامید شده است و نخواسته که بیش از پیش بخشی از این پروژه شکست‌خورده باشد.

 

او در این صوت می‌گوید گروه زیادی از اساتید دانشگاه در لندن معتقدند جمهوری اسلامی باید بماند زیرا بهترین گزینه برای کشوری مانند ایران است. او اضافه می‌کند خودش نیز «سال‌های سال است که عمیقا به این مساله معتقد است» و هرچه اتفاقات در منطقه پیش‌ می‌روند صحت این ادعا بیشتر مشخص می‌شود. به‌نظر می‌رسد این اظهارات سیما ثابت و البته خروج یا اخراجش از ایران‌اینترنشنال واکنشی طبیعی به شکست بزرگ پروژه اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ است. سال گذشته تمام ظرفیت میدانی و رسانه‌ای اپوزیسیون برای تحریک مردم به‌سمت براندازی به‌کار گرفته شد، اما درنهایت همه دست از پا درازتر به تماشای شکست مفتضحانه این پروژه نشستند.

واکنش‌ها به پایان سیما ثابت در اینترنشنال

باتوجه به صوت لو رفته از ثابت، برخی از کاربران فضای مجازی یادآور شدند سیما ثابت مجری شبکه ضد ایرانی اینترنشنال که می‌خواست جمهوری اسلامی به پایان سلام کند، خودش به پایان سلام کرد و به این مسئله اعتراف کرد که جمهوری اسلامی خواهد ماند.

ث

14020615000213_Test_NewPhotoFree.jpg

س

ض

ی

ق

ض

سیما ثابت اولین نیرویی نیست که دست به انتحار زده است و آخرین هم نخواهد بود و طرف غربی و دستگاه های امنیتی آنها خوب می دانند که پروژه اینترنشنال و خط مشی کلی رسانه های معاند دیگر توان اولیه خود را نخواهند داشت و به نوعی شکست خورده اند و در نتیجه دیگر خیلی بر روی افسرانی که سال ها برای ساخت آنها نقشه و طراحی شکل گرفته تاکید ندارند.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/277

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی