پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدیر دفتر نظارت بر صنایع غذایی و حلال سازمان استاندارد گفت: 2 واحد تولید ژلاتین در کشور یکی در تبریز و دیگری در قزوین فعال است که واحد تبریز ژلاتین مورد نیاز صنایع غذایی را تأمین می‌کند و ژلاتین مورد نیاز صنایع داروسازی نیز توسط واحد قزوین تولید می‌شود.

منتشر شده در 10 آبان 1400
در سرویس

غلامرضا امینی در مورد وضعیت رعایت استانداردها در واحدهای تولید ژلاتین کشور و احتمال تولید ژلاتین با منشأ خوکی اظهار داشت: در حال حاضر 2 واحد تولید ژلاتین در کشور با ظرفیت بالا فعال هستند که یکی در تبریز و دیگری در قزوین واقع شده‌اند، این دو واحد ژلاتین مورد نیاز صنایع غذایی را تأمین می‌کنند و ژلاتین مورد نیاز صنایع داروسازی نیز توسط واحد قزوین تولید می‌شود.

مدیر دفتر نظارت بر صنایع غذایی و حلال سازمان استاندارد با بیان اینکه هر دوی این واحدها دارای پروانه کاربرد نشان استاندارد هستند و از نظر کیفیت و حلیّت مورد تأیید سازمان استاندارد هستند، گفت: مواد اولیه مورد نیاز این واحدها اعم از استخوان یا پوست برای تولید ژلاتین از کشتارگاه‌های داخلی تأمین می‌شوند و وارداتی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان استاندارد بر ژلاتین تولیدی جهت ماده اولیه صنایع غذایی و دارویی نظارت دارد، گفت:‌ برای تولید دارو، فرآیندهای دیگری نیز بر روی این ماده اولیه صورت می‌گیرد که آن مرحله تحت نظارت وزارت بهداشت است و سازمان استاندارد مسئولیتی در آن بخش ندارد.

امینی در مورد ادعای مطرح شده مبنی بر تولید ژلاتین خوکی در کشور‌ گفت: چنین چیزی اتفاق نیفتاده است،‌‌ آزمایشگاه‌های سازمان استاندارد نیز محصولات تولیدی در این بخش را کنترل می‌کنند و تا کنون گزارشی در این زمینه به ما نرسیده است.

وی تأکید کرد: اگر کسی در این مورد (تولید ژلاتین خوکی) گزارش مستندی به ما ارائه دهد، شدیدترین برخورد را با واحد تولیدی متخلف خواهیم داشت و حتی پروانه نشان استاندارد آن واحد را باطل خواهیم کرد ولی تا کنون گزارشی در این مورد به دست ما نرسیده است.

مدیر دفتر نظارت بر صنایع غذایی و حلال سازمان استاندارد با تأکید بر اینکه سازمان استاندارد حتی بر مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌های تولیدکننده ژلاتین نیز نظارت دارد، گفت: همه ژلاتین تولیدی در کشور حلال هستند و سازمان استاندارد بر این موارد به صورت مداوم نظارت می‌کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/88009

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی