پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

از توئیت فروپاشی این 6 نفر یکسال گذشت

یکی از این شعارهای تقلیدی اغتشاشات پاییز 1401، شعار «امسال سالِ خونه ... » بود. اپوزیسیون با اعتماد به نفس بالایی خیال می‌کردند که نظام سرنگون خواهد شد. اما دقیقاً مشخص نکردند که منظور از امسال، دقیقا کدام سال بود!
منتشر شده در 13 دی 1402
در سرویس

اپوزوسیون خارج نشین در اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ آنقدر گفتند در حال انقلاب هستند که خودشان نیز باورشان شد. تاجایی یک لمپن فراری – شاهین نجفی- در یکی از اجتماعات خارج از کشور در مهرماه ۱۴۰۱ بصورت کاملاً جدی گفت، جمهوری اسلامی سقوط کرده و ما دقیقاً وسط انقلابیم!

همزمان نیز موبه‌مو از وقایع روزهای منتهی به انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ تقلید می‌کردند. یکی از این شعارهای تقلیدی، شعالر «امسال سالِ خونه … » بود. با اعتماد به نفس بالایی خیال می‌کردند که امسال (یعنی پارسال!) نظام سرنگون خواهد شد.  بگذریم که این شعار کپی از شعار محرم سال ۱۳۵۷ (آذرماه) با این مضمون بود که: «محرم ماه خون است پهلوی سرنگون است». البته همین اتفاق هم رخ داد و کمتر از سه ماه بعد، رژیم پهلوی به دست مردم سرنگون شد.

اما اپوزیسیون خارج نشین دقیقاً مشخص نکرد، منظور از امسال، دقیقا کدام سال بود!

اگر منظور از امسال، سال میلادی بود که از پایان سال ۲۰۲۲ میلادی دقیقاً یکسالی می‌گذرد. اگر منظورشان سال چینی بود که تاریخ سر رسید آن مصادف با ۲۴ بهمن سال ما ایرانی‌هاست، که البته ۱۱ ماهی هست تمام شده. اگر منظورشان، سال ما ایرانی‌ها بود، الان بیش از ۱۰ ماه است سال قبلی یعنی ۱۴۰۱ به پایان رسیده و اکنون در حال اتمام سال بعدی یعنی ۱۴۰۲ هستیم.

یک سناریو دیگر نیز البته وجود دارد: در میان کشورهای منطقه، رژیم صهیونیستی و یک کشور عربی که فعلاً با هم دوست شده‌ایم،  در اغتشاشات سال گذشته ایران، از همه حریص‌تر بود. آن دسته از سربازان ارتش اسرائیل که فارسی بلد بودند، لحظه به لحظه برای اغتشاشگران توئیت و ریتوئیت می‌کردند و ززا سر می‌دادند. (مخفف زن زندگی آزادی)

صهیونیست‌ها روز دهم سپتامبر را به عنوان سال جدید یهودی جشن می‌گیرند. دهم سپتامبر می‌شود ۱۹ شهریور ما! شاید منظور اپوزیسیون مزدور اسرائیل، سال یهودی بود. اما خب این سال نیز تمام شد. اسرائیلی که مهر سال گذشته به خیال خود کله پاچه جمهوری اسلامی را بار گذاشته بود، مهر امسال خود به درون دیگ غزه افتاد و هنوز هم بیرون نیامده!

اتفاق دیگری نیز در مبحث سال پایان جمهوری اسلامی رخ داد. ۲۲ دی‌ ۱۳۵۷  نهادی تحت عنوان شورای انقلاب به فرمان امام تشکیل شد. شمار اعضای اصلی شورای انقلاب ۱۵ تن بوده است: ۸ روحانی و ۷ غیر روحانی. حاضرین در این شورا از بزرگان و مشاهیر سیاسی عصر خود بودند و  از سحابی و قطب زاده تا مطهری و بهشتی را شامل می‌شد. چهار روز بعد از تشکیل این شورا شاه از ایران فرار کرد. ۲۶ روز بعد هم رژیم شاه از ایران فرار کرد.

توئیت شش دلقک در ثانیه‌های اول سال ۲۰۲۳ میلادی

روز ۱۱ دی سال ۱۴۰۱ مصادف با ثانیه‌های اول سال ۲۰۲۳ میلادی بود که شش نفر یعنی نازنین، مصی، ر.پهلوی، گلشیفته(!)، اسماعیلیون و  ع.کریمی(!)  با انتشار یک توئیت کپی شده تاریخ سقوط نظام را تا پایان ۲۰۲۳ میلادی تمدید کردند و ائتلاف تشکیل دادند. البته، به دلیل سطح پایین بودن گلشیفته و ع.کریمی، دو نفر دیگر یعنی عبادی و یک تروریست کومله جایگزین شدند. نام ائتلاف نیز شد مهسا.

طبق توئیت، قرار بود سال ۲۰۲۳ میلادی سال همبستگی با هر زبان و گرایش باشد و سال پیروزی بر جمهوری اسلامی ایران. چهار ماه بعد، این شش نفر زبان هم را نفهمیدند و ائتلاف‌شان از هم پاشید. اکنون در سال ۲۰۲۴ میلادی هستیم!

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153655

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی