پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اندیشه و آرمان‌هایی که امروز شرح حال ما در روزهایی است که دانشجویان آمریکایی نامه و خطابه رهبر انقلاب را همانند شب نامه های دوره طاغوت در ایران دست به دست می کنند تا پرچم این چراغ راه راستین را بر دوش کشیده و به بیراهه نروند  و در ایران اسلامی هم نیازمند همان آرمانها و اندیشه ها و نقشه راه در روزهایی هستیم که انتخاباتی زودهنگام در حال رقم زدن سرنوشتی دیگر برای ملت است.

منتشر شده در 14 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ ۱۴خرداد ماه سال ۶۸ روزی که با نام رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار و رهبر کبیر انقلاب در تاریخ دنیا ثبت شد و برای همیشه در تاریخ و تقویم این ملت جا خوش کرد تا یادآور روزی باشد که مردی از تبار خورشید به ملکوت اعلی پیوست؛ بزرگی که به بلندای تاریخ این سرزمین برای آزادی مردم و برای اجرای اسلام در سرزمین مادری مبارزه کرد تا رژیمی به دژخیمانی طاغوت و همه ابرقدرت های حامی و پشتش را سرنگون کرده و اندیشه های والایی برای تربیت نسل های بعدی چه در ایران اسلامی و چه با گسترش و صدور آنها در سایر نقاط دنیا از غرب آسیا تا پهنه آمریکا به وعیده بگذارد.

اندیشه و آرمان‌هایی که امروز شرح حال ما در روزهایی است که دانشجویان آمریکایی نامه و خطابه رهبر انقلاب را همانند شب نامه های دوره طاغوت در ایران دست به دست می کنند تا پرچم این چراغ راه راستین را بر دوش کشیده و به بیراهه نروند  و در ایران اسلامی هم نیازمند همان آرمانها و اندیشه ها و نقشه راه در روزهایی هستیم که انتخاباتی زودهنگام در حال رقم زدن سرنوشتی دیگر برای ملت است.

کلام امام برای انتخابات

امروز این اندیشه های والا نقشه راهی است تا آنهایی که در حال ثبت نام برای کاندیداتوری یکی از سنگین ترین وظایف در این نظام هستند بدانند «انتخابات در انحصار هیچکس نیست و … سرنوشت مردم دست خودشان است…» همچنین آحاد مردم بدانند که « انتخابات بر فرض اینکه سیاسی باشد که هست، دارد سرنوشت همه ملت را تعیین می کند یعنی  آحاد ملت سرنوشت زندگی شان در دنیا و آخرت منوط به این انتخابات است.»

امام خمینی در کلام گیرا و زیبایشان در راستای اهداف انقلاب برای صدور آزادگی و مبارزه با اشرافی گری و اجرای به حق عدالت چه سیاسی و اجتماعی و چه اقتصادی سرنوشت ملت را چه در دنیا و چه آخرت به انتخاباتی سالم بدون انحصار گروه یا دسته ای خاص گره می زنند. همان کلام و رهنمودی که این روزها در پی پرواز آسمانی رئیس جمهوری شهیدمان و انتخابات زودهنگام نیازمند آن هستیم.

اندیشه های والا امام که سنگ بنای انقلاب اسلامی از همان بهمن ۵۷ تا به امروز بوده است امروز نه تنها در ایران اسلامی که در کل دنیا بارها و بارها تجدید چاپ شده و مردم به همه زوایای سخنان این رهبر فقید علاقمند هستند.

از ولادت تا رحلت

امام خمینی (ره)  در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد دیده به جهان گشودند تا دنیا را آنطور که زیبا و سراسر آزادی و آزادگی و عدالت است با مبارزات شبانه روزی حتی با وجود تبعید، زندان و شکنجه به همگان نشان دهند.

رهبری که شرح مبارزاتشان برای آزادی قدس و نابودی اسرائیل از همان نخستین روزهای انقلاب و حتی پیش از آن در دنیا زبانزد است.

و امروز راه امام راحل ادامه دارد و دنیا دارد تبدیل به همان جایی میشود که رهبر کبیر انقلاب برای آن مبارزه می کرد تا این اندیشه که قدس باید آزاد گردد و سرزمین فلسطین باید به دست صاحبان اصلیش برسد در میان تمام آزادگان دنیا یک خط فکری ثابت و شناخته شده باشد.

مروری بر صفحات تاریخ

با مروری بر صفحات تاریخ انقلاب و شکل گیری حرکات و مبارزاتی که به پیروزی انقلاب ختم شد می توان به مبارزات راستین امام و درستی و به حق بودن آن پی برد.

چنانچه امام خمینی (ره) پس از درگذشت حضرت آیت الله بروجردی به مخالفت با سیاست های طاغوت برخاست و در قیام 15 خرداد 1342 دستگیر و روانه تهران و زندانی گردید، پس از مدتی آزاد و به شهر مقدس قم مراجعت نمود. در قضیه تصویب کاپیتولاسیون (مصونیت مجرمین آمریکائی در ایران) با سخنرانی مهم و آتشین در مسجد اعظم قم دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید گردید.

امام خمینی(ره) در هیچ یک از این سختی ها کوتاه نیامد و به مبارزاتشان علیه رژیم طاغوتی و همچنین رژیم صهیونسیتی ادامه دادند.

مبارزه حتی در تبعید

امام خمینی (ره) در سال های اقامت در عراق همچنان رهبری مبارزه با رژیم پهلوی را به عهده داشته و در سال 1357 با هماهنگی رژیم پهلوی به رژیم بعث عراق، ایشان ناگزیر از خروج از عراق شده و با عزیمت به پاریس مبارزه و انقلاب ،امام را وارد مرحله اساسی نمود.

با اقامت امام خمینی (ره) در پاریس و انعکاس سخنان و نقطه نظرات ایشان در رسانه های غربی رژیم پهلوی در ضعف و انزوا قرار گرفته و با رهبری هوشمندانه و دقیق ایشان انقلاب اسلامی مردم ایران با خروج شاه و خانواده سلطنتی از ایران به روزهای اوج خود نزدیک شد.

امام خمینی مبارزات را تا آخرین لحظه ادامه دادند و با نابودی رژیم طاغوت  و پایان حکومت ظالمانه پهلوی، امام خمینی (ره) با رای قاطع مردم جمهوری اسلامی  را در کشور ایران بنیان گذاشتند و تا ۱۴ خرداد ماه سال ۱۳۶۸ و رحلتشان  رهبری انقلاب اسلامی را با چراغی روشن در دست ادامه دادند تا  ملت و نظام و انقلاب را از تمامی حوادث ریز و درشت از حملات ناجوانمردانه منافقین به مردم و خادمان کشور تا  جنگ 8 ساله تحمیلی عراق و انواع تحریم ها به سلامت عبور داده و به دست صاحبش برساند.

راهنمایی برای همه آزادگان جهان

امام راحل(ره)تمامی اهداف و آرمان های پیش روی انقلاب و نظام را  و هـر آنچه را که مـى بایــست ابـلاغ کنـند ، گفته بـودند؛ اهداف و آرمانهایی که بعد از انقلاب اسلامی راهنمای مبارزاتی  آزادگان جهان شد و هر جا در کوره  راه ها و تنگناها ماندیم این آرمانها چراغ راه بود که بعد از امام به دست جانشین به حق و محق ایشان امام خامنه ای رسید. حالا رهبر معطم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای این فانوس دریایی را به دست گرفته اند  تا راه امام و انقلاب حفظ شده و در روزهاییکه پر از بیراهه و دشمن های مرئی و نامرئی است این انقلاب به سلامت به دست حضرت مهدی(عج) برسد.

۱۴ خرداد سالروز رحلت ملکوتی آن امام همام و بزرگی است که امروز نامش بر بلندای تاریخ بیداری ک

و آزادگی ملت ها ثبت است.

انتظار فرج از نیمه خرداد کشم،  سالها مى گذرد حادثه ها مى آید

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/172248

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی