پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رونمایی از پروژه حذف رضا پهلوی

پس از پایان سیرک براندازی و جنبش مهسا، حالا مصی علی‌نژاد از ضدانقلاب ایرانی قطع امید کرده و ائتلافی از اپوزیسیون کشورهای خارجی تشکیل داده است.

منتشر شده در 28 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ حواشی اختلافات میان براندازان به شدن داغ شده است، هفته گذشته مصی علی‌نژاد برای دومین بار در یک‌ ماه اخیر در استودیو شبکه تروریستی اینترنشنال حاضر شد و با انتقاد از اپوزیسیون ایرانی و حمله دوباره به رضا پهلوی، اعلام کرد به جمع ائتلاف اپوزیسیون کشورهای خارجی پیوسته و نمایندگی اپوزیسیون ایران را به دوش می‌کشد.

این نشست تحت عنوان «WORLD LIBERTY CONGRESS» یا کنگره جهانی آزادی، برگزار شده است، در این نشست جمعی از نیروهای معاند از کشورهای افغانستان، ونزوئلا، بلاروس، روسیه و چین حضور دارند.

گفته شده است که مصی علی‌نژاد عضو شورای اجرایی این گروه و به گفته این انجمن، رئیس «wlc» یا همان «WORLD LIBERTY CONGRESS» تعیین شده است.

علی‌نژاد در کنار گری کاسپارف، منتقد تندرو پوتین و نایب‌رئیس کنگره جهانی آزادی، لئوپولدو لوپز، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و دبیرکل کنگره، جوی سیو، بازرس کنگره آزادی و رهبر معترضان هنگ‌کنگ، کارین کانیمبا، دختر روسساباگینا، مخالف سرسخت رئیس‌جمهور روآندا در سال ۲۰۲۰ و سخنگوی «wlc»، در این انجمن فعالیت می‌کند.

مصی علی‌نژاد پس از شرکت در این کنگره، به استودیو شبکه اینترنشنال آمد و در معرفی این کنگره، ابتدا از اعضای wlc گفت و آن‌ها را به‌عنوان الگوی خود معرفی کرد. او در توصیف لئوپولدو لوپز، او را فردی موفق در کشاندن ۴۰۰ هزار نفر به خیابان‌های ونزوئلا معرفی می‌کند!

او در ادامه الگوبرداری از اپوزیسیون کشورهای خارجی، به این نکته اشاره می‌کند که اگر در کشورهای دیگر یکی از شخصیت‌های معترض و یا مخالف حکومت از دنیا رفت، کسان دیگری در خارج از آن کشور، باید در امتداد مسیر براندازی فعالیت کند. این اظهارات، مقدمه رونمایی از پروژه حذف رضا پهلوی از گروه اپوزیسیون بود.

در ادامه؛ علی‌نژاد در گفتگو با فرداد فرحزاد، مجری شبکه اینترنشنال، صراحتاً به رضا پهلوی اشاره کرده و اظهار می‌کند: «براندازی جمهوری اسلامی، کارکردن است؛ این‌طور نیست که ما در خارج از کشور بنشینیم؛ دیگران کار کنند و عده‌ای را به حضور در خیابان دعوت کنیم و من را به ایران بازگردانند». فرداد فرحزاد نیز از علی‌نژاد می‌پرسد: «چقدر از اول اشتباه بود که آدم‌هایی با این مقدار تضاد، کنار یکدیگر بنشینند و یک اتلاف تشکیل دهند؟ »

این گفت‌وگوی بین علی‌نژاد و مجری شبکه تروریستی اینترنشنال بهانه‌ای شد تا کاربران سلطنت‌طلب به مخالفان خود حمله توییتری کنند، طرفداران رضا پهلوی ابتدا هشتگ «بایکوت اینترنشنال» را طراحی و ترند کردند. این هشتگ پیش‌تر، در سال گذشته نیز از سوی این افراد طراحی شده بود و درخواست شده بود تا کسی این شبکه را دنبال نکند، علاوه بر این هشتگ، سلطنت‌طلبان به سراغ شناسایی هویت اصلی و پیشینه فرداد فرحزاد، مجری شبکه تروریستی اینترنشنال رفتند!
مریم شریعتمداری، از فعالان سابق و شکست‌خورده «دختران خیابان انقلاب» در تعریف شخصیت علی‌نژاد، او را فاقد دانش تحلیلی می‌داند و معتقد است همواره با ادعاهای رهبری اپوزیسیون، به این جریان خیانت می‌کند! وحید بهمن، فعال رسانه‌ای نزدیک به رضا پهلوی نیز مصی علی‌نژاد را یک عفریته می‌داند و معتقد است برای «هر پرت‌وپلا» گفتن، ۳۰ هزار دلار می‌گیرد!

در آن سو، تجزیه‌طلبان هم سکوت نکردند، بخش قابل‌توجهی از ضدانقلاب نزدیک به عبدالله مهتدی دبیر کل گروهک تروریستی کومله، فعالیت خود علیه رضا پهلوی را آغاز کرده‌اند. رسانه‌های خارجی در هفته اخیر شاهد مطالب انتقادی علیه رضا پهلوی و معرفی او به‌عنوان عامل برهم‌زننده ائتلاف اپوزیسیون بودند. آن‌طور که در رسانه‌های خارجی، اغتشاشات ۱۴۰۱ بازتاب پیدا کرد و تلاش شد روایتی وارونه از ایران به گوش مردم دنیا برسد، به همان نسبت، رضا پهلوی در این رسانه‌ها به‌عنوان عاملی که این آشوب را نابود کرده و به عمر آن پایان داده، معرفی می‌شود.

سینا طوسی، پژوهشگر ارشد نایاک و مریم معمارصادقی، بنیان‌گذار «مؤسسه توانا»، اخیراً مطالبی را در رسانه‌ها غربی در شماتت رضا پهلوی نویسندگی و منتشر کردند. معمارصادقی با اشاره به ائتلاف شخصیت‌های برانداز در جریان نشست «دانشگاه جرج‌تاون»، می‌نویسد: «ضعف پهلوی در رهبری، به زودی آشکار شد. او علی‌رغم میل یا شاید به دلیل منش ملایم خود، مشاورانی را انتخاب کرده که بر نوعی ناسیونالیسم ایرانی تمرکز کرده و خواستار اقدامات انتقام‌جویانه و حذف خشونت‌آمیز مخالفان پهلوی مانند جریان‌های چپ‌گرا هستند. همکاران پهلوی، به جای اقدام واقعی علیه حکومت، وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی، صرف حمله به دیگر رهبران اپوزوسیون می‌کنند و این دقیقاً زمانی رخ داد که بیش از همیشه به یک جبهه متحد، نیاز بود».
بخش دیگر فعالان رسانه‌ای وابسته به تجزیه‌طلبان نیز با طنزپردازی‌های تحقیرآمیز، به سرکوب رضا پهلوی در فضای مجازی می‌پردازند. هفته اخیر شبکه‌های اجتماعی، پر بود از اظهارات یک کمدین موهن درباره سلطنت‌طلبان و سرکرده آنها، رضا پهلوی. او در این اظهارات، رضا پهلوی را «خرس تپلی» خطاب قرار می‌دهد. هم‌زمان، بسیاری از کاربران ضدسلطنتی نیز تصاویر تمسخرآمیز رضا پهلوی را بر مبنای این واژه منتشر کردند.
این اختلافات و نارضایتی‌ها منحصر به چهره‌های اپوزیسیون نیست و آتش آن دامن اسپانسرها را هم گرفته است. «محمد منظر پور» سردبیر پیشین بخش فارسی صدای آمریکا و بی‌بی‌سی با ذکر سوابق خود درباره فعالیت در نهادهای دولتی آمریکا، بخش دولتی و رسانه‌های فارسی‌زبان آمریکا، نظیر bbc و voa را فاسدترین نهاد در دنیا تلقی می‌کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/164384

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی