پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سردار نیلفروشان:

اروپایی‌ها با مهره سوخته منافقین بازی نکنند

معاون عملیات کل سپاه پاسداران گفت: به غربی‌ها هشدار می‌دهیم تجربه‌های گذشته را تکرار نکنند و با مهره سوخته منافقین مجدداً بازی نکنند.
منتشر شده در 6 خرداد 1402
در سرویس

 سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات کل سپاه در صبحگاه مشترک سپاه محمد رسول‌الله (ص) که به مناسبت هفته مقاومت در لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) برگزار شد، در سخنانی، گفت: این لشکر رکورددار استقامت و پایداری است و از زمان دفاع مقدس تاکنون بیش از هشت فرمانده لشکر شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و بیش از ۱۹۰ فرمانده و معاون گردان شهید در کارنامه خود دارد.

وی افزود: این لشکر میعادگاه مردان بزرگی چون خورشید د‌وکوهه حاج احمد متوسلیان و شهیدان بزرگی همچون شهید همت، کریمی، سلیمانی و هزاران شهید گلگون کفن دیگری است که هر کدامشان نشانه‌های صبر و استقامت و پایداری و اسطوره‌های عشق و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

سردار نیلفروشان بیان کرد: نمی‌شود در جمع فاتحان خرمشهر و لشکر پیروز 27 محمد رسول‌الله (ص) بود و از فتح خرمشهر و عملیات الی بیت‌المقدس، این اعجاز بزرگ هشت سال دفاع مقدس سخن نگفت.

معاون عملیات کل سپاه تصریح کرد: عملیات آزادسازی خرمشهر نه تنها در دفاع مقدس ملت ایران بلکه در جنگ‌های معاصر هم نظیر ندارد. عملیات بیت‌المقدس زائیده تفکر انقلابی و روحیه جهادی رزمندگان سپاه اسلام است. وقتی عملیات بیت‌المقدس طراحی شد، در نهایت دو راهکار اساسی برای هجوم به دشمن پیشنهاد شده بود، تمام اصول جنگ کلاسیک دیکته می‌کرد که عملیات از جبهه مقابل دشمن یعنی محور شمال به جنوب شروع شود، اما در نهایت فکر انقلابی و جهادی که در ارتش و سپاه شکل گرفته بود، تصمیم نهایی بر این شد که از سمت شرق کارون به غرب و از پهلو به دشمن حمله شده و از جبهه مقابل به عنوان تلاش پشتیبانی استفاده شود.

 وی افزود: در این عملیات دشمن بیش از 40 هزار نیرو و بیش از 2 هزار تانک و نفربر سازماندهی کرده بود، اما در نهایت رزمندگان اسلام با رمز یا علی‌ابن‌ابیطالب بر دشمن می‌تازند. جاده اهواز خرمشهر به تصرف سپاه اسلام در می‌آید، دژ دشمن در شلمچه درهم می‌شکند، لشکر 5 و 6 زرهی و مکانیزه دشمن که در مقابل قرارگاه قدس در جبهه شمالی آرایش گرفته بود از بیم محاصره و اسارت عقب‌نشینی و فرار می‌کند و خرمشهر به فضل الهی آزاد می‌گردد.

سردار نیلفروشان گفت: فتح خرمشهر در حقیقت فتح ارزش‌ها بود و ملت بزرگ ایران در زمانی خالق این پیروزی بزرگ بود که استکبار جهانی تمام‌قد پشت صدام ایستاده بود. فتح خرمشهر آن قدر مهم بود که صدام گفت اگر ایرانی‌ها خرمشهر را پس بگیرند من کلید بصره را به آن‌ها می‌دهم و امام خمینی (ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

معاون عملیات کل سپاه با بیان اینکه پیروزی خرمشهرها کماکان ادامه دارد و همانطور که رهبر و مقتدایمان فرمود خرمشهرها در راه است، گفت: ملت بزرگ ایران زمانی خالق این پیروزی بزرگ بود که استکبار تمام‌قد پشت صدام ایستاده بود و انقلاب اسلامی هنوز ساز و کار دفاع نداشت ولی ملت ایران با توکل بر خدا خرمشهر را فتح کرد. البته آمریکای جنایتکار و اروپای همکار او تمامی تجهیزات پیشرفته را در اختیار صدام قرار می‌دادند.  

وی افزود: به غربی‌ها هشدار می‌دهیم تجربه‌های گذشته را تکرار نکنید و با مهره سوخته منافقین مجدداً بازی نکنید؛ کاری نکنید که چکمه‌های دهه شصتمان را دوباره به پاهای‌مان کنیم وگرنه دوباره مجبور به التماس می‌شوید. ما اهل حساب و کتاب با دشمنان هستیم و طلبکار کسی نمی‌مانیم و طلب‌مان را وصول می‌کنیم؛ می‌توانید از رژیم صهیونیستی بپرسید که پاسخ شرارت‌های سال گذشته‌اش را چگونه دریافت کرده و نیز به شکل روزانه دریافت می‌کند.

وی تصریح کرد: این مدعیان حقوق بشر که امروز دست‌شان به خون جوانان آلوده است برای اعدام چند نفر که جوانان این ملت را به خاک و خون کشیدند و به حکم عقل شرع و قانون قصاص شده‌اند، اشک تمساح می‌ریزند و ابراز نگرانی می‌کنند، در روزهای سخت جنگ و جهاد با ارسال سلاح‌های شیمیایی جان هزار نفر از فرزندان این آب و خاک را گرفتند و منافقین کور دل را در دل خود جای دادند و این روند هنوز هم ادامه دارد.

معاون عملیات کل سپاه، گفت: به دشمنان اعلام می‌کنم ما حماسه‌سازان و فاتحان فتح‌المبین، طریق‌القدس، خیبر و بدر و والفجرها و کربلاهاییم؛ ما بازماندگان قافله نور و جهاد و شهادت در هشت سال دفاع مقدس و محور مقاومت و ماحصل تجربه و عبرت‌های تاریخ جهان اسلامیم.

سردار نیلفروشان ادامه داد: مطمئن باشید دیگر اجازه نمی‌دهیم علی تنها بماند، دیگر امکان ندارد اجازه دهیم در روز عاشورا حسین بن علی (ع) ذبح شود واهل بیت به اسارت روند مطمئن باشید پای انقلاب‌مان ایستاده‌ایم و بر سر عهد و پیمانی که با شهیدان‌مان بسته‌ایم ثابت قدم می‌مانیم.

معاون عملیات کل سپاه به معاندین و دست نشاندگان داخلی آمریکا هشدار داد و گفت: تا دیر نشده به دامن اسلام باز گردید؛ مطمئن باشید هماهنگونه که در طول سالیان گذشته همه توطئه‌های دشمن شکست خورده این جنگ ترکیبی هم مانند جنگ‌های گذشته شکست خواهد خورد؛ به این میت در حال احتضار و دیوار شکسته تکیه نکنید. تمام مظاهر قدرت آمریکا از هم پاشیده و یا در حال فروپاشیدن است. دموکراسی آمریکایی که به آن فخر می‌فروختند و مدعی اداره نظم جهانی با آن بودند، با ورود معترضین به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری به کنگره آمریکا تیر خلاص خورده و فاتحه آن خوانده شد. دیدید که چگونه طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا حمله کردند، کاری که قبایل بدوی هم انجام نمی‌دهند.  

وی افزود: در سیاست داخلی و خارجی پایه‌های قدرت آمریکا متزلزل شده است و‌ کار به جایی رسیده است که سفیه‌ترین رئیس‌جمهور در اتحادیه اروپا هم می‌گوید دوران دنباله‌روی از آمریکا گذشته است. 

سردار نیلفروشان عنوان کرد: متحدان منطقه‌ای او هم تصمیم گرفته‌اند عزت و شرف عربی و اسلامی خودشان را به آمریکا گره نزنند و روی پای خودشان بایستند. از سوی دیگر بعد از 10 سال مقاومت، سوریه نیز به دامن اتحادیه عرب بازگشت. علاوه بر این اگر نگاهی به آمار وضعیت اجتماعی در آمریکا بیندازید خواهید دید با بحران‌های قابل توجهی روبه‌رو هستند. آمار بی‌خانمان‌ها در آمریکا هر روز رو به افزایش است و به مشکلی اصلی برای دولت آمریکا تبدیل شده است.  

سردار نیلفروشان گفت: کسانی که شعار حمایت از زنان می‌دهند در کشور خود با وضعیت اسفباری در این حوزه روبه‌رو هستند و تا جایی نگاه به زنان را تنزل داده‌اند که حتی رئیس‌جمهور آمریکا که نمود قدرت این کشور است خودش به آزار و اتهام جنسی زنان متهم شده محاکمه و محکوم می‌شود. این است ارزش زن در فرهنگ لیبرال دموکراسی غربی.

وی ادامه داد: امروز بدهکارترین کشور دنیا آمریکا است؛ اکثر زیرساخت‌های موجود در آمریکا فرسوده شده‌اند. در حوزه نظامی هم آمریکا دیگر توانایی گسترش عمده قوای خود را در هیچ جای دنیا ندارد. هرچند با اجرای عملیات‌های کوتاه و مقطعی سعی در حفظ وضع موجود خود دارد. آمریکا روزهای آخر هژمونی قدرت را سپری می‌کند و چنگ زدن به این ریسمان پوسیده عاقبتی جز نابودی ندارد.

معاون عملیات سپاه در پایان افزود: ما پاسداران انقلاب اسلامی با خون شهیدان‌مان پیمان بسته‌ایم تا آخرین نفس وقطره خون‌مان به مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی ادامه داده و برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامیمان جهاد کنیم؛  یا همه شهید می‌شویم یا پرچم فتح و ظفر را بر بلند ترین قلل جهان به اهتزاز در می‌آوریم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/6103

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی