پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سردار سرلشکر رشید:

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: در طول چهار دهه بعد از انقلاب، مواضع ارتش دقیق بوده و در میان غبار فتنه‌ها، موضع‌گیری درست و آگاهانه‌ای در دفاع از حق و انقلاب، اتخاذ کرده است.

منتشر شده در 1 دی 1401
در سرویس

ه نقل از روابط عمومی ارتش، سردار رشید افزود: دشمن هیچ‌وقت دست از دشمنی برنمی‌دارد و تمرکز آنها همواره روی یافتن نقاط آسیب‌پذیر ما است ، مسیر دشمنی با جمهوری اسلامی پس از انقلاب اسلامی و حتی قبل از جنگ تحمیلی آغاز شد و پس از آن دشمن، جنگ با انقلاب، دستاوردهای آن و مردم را آغاز کرد. سردار سرلشکر رشید با یادآوری مجاهدت‌های ارتش در چهار دهه گذشته تصریح کرد: از آغاز سال 1357 ارتش گرفتار نابسامانی‌هایی شده بود اما امام خمینی(ره) ارتش را برای کشور و نظام حفظ کردند و هویت جدید و انقلابی ارتش، روحی دوباره در آن دمید. فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) ادامه داد: ارتش در دفاع مقدس با وجود مشکلات بسیار پس از انقلاب، تمام‌قد و به بهترین شکل مقابل دشمن ایستاد و شکست دشمن در همان سال اول جنگ، محصول همین مقاومت بود. سردار رشید با بیان این که آرایش جدید دشمنان به خاطر قدرت مثال‍زدنی نیروهای مسلح و وحدت بین آن‍ها بویژه ارتش و سپاه پاسداران است اضافه کرد: دشمن با صدها برابر بزرگ کردن مشکلات ایران در صدد بی‌ثبات کردن کشور است. فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء با تأکید براین که نقش نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران در تامین ثبات سیاسی و امنیتی، فرصت حل مشکلات کشور را به مسئولان می‌دهدخاطر نشان کرد: ملت شریف ایران اطمینان دارد، نیروهای مسلح به ویژه ارتش رسالت خود را در مقابله با بی‌ثباتی و حفظ استقلال ایران عزیز به خوبی انجام می‌دهند. سردار رشید با اشاره به این که ملت ایران هرگز رشادت‌های ارتش در مقابله با دشمنان انقلاب را فراموش نخواهد کردیاد آور شد: ارتش جمهوری اسلامی با بصیرت عمیق راهبردی و صادقانه، از ایران، نظام و ولایت دفاع کرده است و در طول چهار دهه بعد از انقلاب مواضع ارتش دقیق بوده و در میان غبار فتنه‌ها، موضع‌گیری درست و آگاهانه‌ای در دفاع از حق، انقلاب، نظام، ولایت و مردم اتخاذ کرده است. سردار رشید عنوان کرد: من در طول دوران دفاع مقدس از شهدای بزرگ ارتش همچون فلاحی، صیاد شیرازی، بابایی، اقارب‌پرست، فکوری و منفردنیاکی به عنوان الگو، درس آموختم و از شهیدان زنده‌ مثل امیر سرلشکر حسنی سعدی و صدها فرمانده دلاوری که هرکدام الگویی از مدیریت و فرماندهی در لحظات حساس جنگ بودند نیز باید یاد کنیم. فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء اظهار داشت: دشمنان در صدد هستند با ایجاد بی‌ثباتی، با قدرت نیروهای مسلح ایران مقابله کنند و در این مسیر با تمام توان از ظرفیت‌های خود در فضای مجازی استفاده کرده‌اند ، دشمن روی نقاط ضعف و قوت فتنه‌های گذشته کار کرده و بدون تردید با برنامه‌ریزی بسیار دقیق و برجسته کردن چالش‌ها، فتنه اخیر را طراحی کرده است، فشار حداکثری علیه اقتصاد و معیشت نیز یکی از مهم‌‎ترین برنامه‌های دشمن برای بی‌ثبات کردن ایران بوده است.
فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء افزود: در فتنه اخیر مردم ما شناخت بهتری از دشمن و قدرت رسانه و فضای مجازی پیدا کردند اما آنقدر حجم و عمق نگاه دشمن برای بی‌ثباتی و تضعیف امنیت و تجزیه ایران گسترده و پیچیده بوده که لازم است بیش از پیش روی جهاد تبیین کار کنیم. سردار رشید با بیان این که یکی از راه‌های مقابله با برنامه‌ریزی گسترده دشمنان، تشکیل قرارگاه رسانه‌ای با حضور نخبگان رسانه‌ای و فضای مجازی است خاطرنشان کرد: همچنین لازم است باوجود توجه دولت مردمی به مشکلات معیشتی مردم، تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/21706

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی