پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پس از آنکه ارتش اشغالگر گروهی از فلسطینی‌ها را از بیمارستان الشفا و اطراف آن آزاد و آنها را مجبور به فرار به مناطق جنوب نوار غزه کرد، یک کلیپ در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که گروهی از فلسطینی‌های برهنه را نشان می‌داد.

منتشر شده در 5 فروردین 1403
در سرویس

در این کلیپ که توسط یک فلسطینی از پنجره خانه‌اش گرفته شده، تعدادی از فلسطینی‌ها به سختی در خیابانی شنی به سمت مناطق جنوبی نوار غزه در حال حرکت هستند.

این کلیپ همچنین فلسطینیان برهنه را نشان می‌دهد که مردی را به سختی روی ویلچر می‌کشند.

دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه نیز در این باره اعلام کرد که چندین شهادت مشابه در مورد استفاده عمدی ارتش اشغالگر از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی برای تامین امنیت و حفاظت از نیروهای خود و قرار دادن فلسطینی‌ها در شرایطی که جان‌شان را تهدید می‌کند، مستند کرده است.

دیده بان مذکور تاکید کرد که شواهد جمع آوری شده نشان می‌دهند که نیروهای اشغالگر از غیرنظامیان بیمار و آواره داخل مجتمع الشفا به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و از آنها بهره برداری می‌کنند، چه برای تقویت عملیات نظامی خود در داخل بیمارستان، چه برای ایجاد پوششی برای نیروها و خودروهای نظامی خود یا فرستادن آنها در سایه تهدید به منازل و ساختمان‌های مسکونی اطراف مجتمع پزشکی الشفا و درخواست از ساکنان برای تخلیه، قبل از هجوم به این منازل و دستگیری تعدادی از ساکنان و سپس تخریب بسیاری از آنها.

رامی عبده، فعال دانشگاهی و حقوق بشر فلسطینی گفت: اشغالگران اسرائیل قتل عام و جنایات وحشتناکی را در بیمارستان الشفا و اطراف آن انجام دادند.

عبده افزود: ارتش رژیم صهیونیستی به طور غیرقانونی از فلسطینی‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده و آنها را مجبور به درآوردن لباس و در نهایت آواره کرد.

وی ادامه داد: ارتش زنان، مردان و کودکان را به قتل رساند که نقض آشکار تمام قوانین و هنجارهای بین‌المللی است.

عبده گفت: نیروهای اسرائیلی همچنین خانه‌هایی را در مجاورت بیمارستان الشفا و بخش‌های داخل بیمارستان را نیز به آتش کشیدند.

 

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/164802

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی