پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دور جدید درگیری‌ها در غزه؛

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد شنبه اعلام کرد که هواپیماهای جنگی این رژیم در حال حمله به اهداف جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه هستند.

منتشر شده در 15 مرداد 1401
در سرویس

ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر مناطق مختلف نوار غزه را هدف تجاوزات خود قرار داد.

 آویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر شامگاه جمعه اعلام کرد که یگان توپخانه‌ای این رژیم لحظاتی قبل، مراکز نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین را هدف قرار داده است.

جنگنده‌های ارتش رژیم اشغالگر در دور جدید حملات، همچنین شرق منطقه «الشجاعیه» در غزه را بمباران کرده است.

رژیم صهیونیستی عصر امروز عملیاتی متجاوزانه علیه غزه موسوم به «فجر صادق» را آغاز کرده است که تاکنون به شهادت 10 نفر از جمله یکی از فرماندهان برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین منجر شده است.

در نخستین ساعات پس از این بمباران های وحشیانه، جنبش جهاد اسلامی فلسطین شهادت دو تن از فرماندهان نظامی خود را تایید کرد.

اندکی پس از این حملات زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مصاحبه با شبکه المیادین، موضع رسمی مقاومت در برابر جنایت جدید رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

نخاله خطاب به مقامات صهیونیستی گفت:پس از این تجاوز، هیچ آتش بسی در کار نخواهد بود. امروز روز پیروزی است و دشمن باید بداند که دیگر آتش بسی در کار نیست امروز روز آزمون مقاومت فلسطین در مقابله با دشمن متجاوز است. دیگر هیچ خطوط قرمزی برای جهاد اسلامی وجود ندارد و نه متوقف می‌شویم و نه میانجیگری‌ها را می‌پذیریم.

 رژیم صهیونیستی نمی‌تواند معادلات جدیدی را بر ملت فلسطین تحمیل کند. ملت و مقاومت فلسطین باید با تمام قوا و اقتدار به این تجاوزگری دشمن پاسخ دهند.

اتاق عملیات مشترک مقاومت: جنایت دشمن بی‌پاسخ نخواهد بود

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید کرد که جنایت دشمن صهیونیستی علیه غزه بی‌پاسخ نخواهد ماند و مقاومت به شیوه‌ای که رهبران آن تعیین خواهند کرد، این جنایت را پاسخ خواهد گفت.

اتاق مشترک مقاومت روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگز اجازه تجاوز و جنایت دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین را نمی‌دهد و این جنایات نمی‌تواند عزم و اراده ملت و مقاومت فلسطین را تضعیف کند.

در این بیانیه امده است که رهبران مقاومت هم اکنون تشکیل جلسه داده و در حال برآورد اوضاع با مشارکت تمامی شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت هستند.
 

ناتوانی گنبد آهنین در رهگیری موشک های مقاومت
 ارتش رژیم صهیونیستی تأیید کرد که ۸۰ موشک از غزه شلیک شده است که ۴۶ فروند از آن به اسرائیل رسیده و تنها ۳۳ موشک رهگیری شده است.

این درحالی است که گردان‌های قدس شمار موشک‌های شلیک شده به اسرائیل در نخستین پاسخ به ترور مقام ارشد جنبش جهاد اسلامی را ۱۰۰ عدد اعلام کرده بود.

براساس گزارش نیروهای مقاومت، این موشک‌ها به سوی تل آویو و شهرهای واقع در مرکز اسرائیل شلیک شده است.

مقاومت فلسطین همچنین در نواز غزه لحظاتی پیش شهر “سدیروت” در مجاورت باریکه غذه را هدف موشکی قرار داد.

حمایت‌های بین‌المللی از فلسطینی‌ها در برابر جنایات اسراییل
حملات ددمنشانه و جنایتکارانه رژیم موقت صهیونیستی با موجی از محکومیت‌های جهانی همراه شد.

اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: «ما تجاوزات اسرائیل به غزه را محکوم می‌کنیم و اشغالگران را مسئول عواقب آن و جنایات خونین می‌دانیم».

دولت ترکیه ضمن محکوم کردن حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گفت کشته‌شدن غیرنظامیان از جمله کودکان در این حملات به‌شدت غیرقابل قبول است.

وزارت خارجه اردن در بیانیه‌ای اظهار داشت: «ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که اقدامی فوری و مؤثر برای توقف تنش‌ها و حمایت از مردم فلسطین انجام دهد».

دولت الجزیره نیز با ابراز نگرانی از تشدید تنش‌ها توسط رژیم صهیونیستی، گفت: «ما تجاوزات وحشیانه نیروهای اشغالگر اسرائیل به نوار غزه را به شدت محکوم می‌کنیم».

وزارت امور خارجه تونس اعلام کرد: «تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم می‌کنیم و از جامعه جهانی می‌خواهیم که مسئولیت خود را در قبال فلسطینی‌ها انجام دهند».

وزارت خارجه مصر نیز با بیان اینکه قاهره در حال میانجی‌گری بین طرفین درگیر است، گفت: «ما با هدف مهار اوضاع غزه و تلاش برای آرامش و حفظ جان و مال مردم، تماس‌های نزدیک شبانه‌روزی برقرار می‌کنیم».

کرم الکعبی دبیرکل جنبش النجباء گفت: ما در آمادگی به سر می بریم چرا که این نبرد، نبرد همه ما است. این نبرد، نبرد همه ما است و تمام محور مقاومت در کنار شما ایستاده است.

هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح عراق هم تاکید کرد: دشمن صهیونیستی در میان سکوت و تسلیم سازشکاران و همدستی کشورهای حامی این رژیم موقت به جنایاتش در منطقه ادامه می‌دهد.

تیپ آزادگان عراق نیز تاکید کرد که مواضع و مقرهای رژیم صهیونیستی در شمال عراق اهداف مشروعی برای آنها خواهد بود.

«ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن تجاوزات صهیونیست‌ها به نوار غزه و جنایت ترور «تیسیر الجعبری» فرمانده سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین را بشدت محکوم کرد.

وی بر حق ملت فلسطین برای دفاع از خویش، سرزمین و مقدسات اسلامی تأکید کرد.

‌امروز فلسطینی‌تر از هر زمان دیگری هستیم و این راه را ادامه می‌دهیم
 

 سرلشکر سلامی قدرتمند شدن مقاومت را موجب اتصال زنجیره ضعف روانی صهیونیست‌ها به مهاجرت معکوس دانست و گفت: قرائن و شواهد مسلم نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها از درون متلاشی می‌شوند و برای فروپاشی اسرائیل شاید مقاومت فلسطین، نیاز به جنگ هم نداشته باشد.

 سرلشکر سلامی با محکومیت اقدام تجاوزکارانه و جنایت آمیز روز گذشته رژیم صهیونیستی به غزه که موجب شهادت و زخمی شدن دهها تن از مردم به ویژه کودکان مظلوم و بیگناه گردید، گفت: بدون تردید پاسخ سریع مقاومت اسلامی فلسطین به این جنایت نشان می‌دهد فصل جدید قدرت یابی در جریان مقاومت رقم خورده است و صهیونیست‌ها تاوان سنگین دیگری بابت جنایت اخیر پرداخت خواهند کرد.

 وی تاکید کرد: ما مقاومت را ادامه خواهیم داد و با همکاری دیگر گروه‌های مقاومت فلسطینی در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم و قادر هستیم هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی را تلافی و به آن پاسخ به موقع دهیم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40804

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی