پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی ای‌بِی (eBay) اعلام کرده به دلیل عدم رشد کافی قصد دارد هزار نفر را اخراج کند.

منتشر شده در 4 بهمن 1402
در سرویس

به نقل از تک کرانچ، شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی ای بِی (eBay) اعلام کرد که قصد دارد هزار کارمند یا حدود 9 درصد از نیروی کار خود را به دلیل شرایط اقتصادی جاری اخراج کند. این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد که همچنین قصد دارد قراردادهای خود را در ماه های آینده کاهش دهد.

جیمی ایانون، مدیر عامل این شرکت اعتراف کرد که شرکت پیش از این به سرعت استخدام کرده بوده است، اما با وجود مشکلات اقتصادی به اندازه کافی رشد نکرده تا تعداد کارکنان را توجیه کند.

ایانون در یادداشتی که روز سه شنبه برای کارمندان ارسال شد، گفت: در حالی که ما برخلاف استراتژی خود در حال پیشرفت هستیم، تعداد کل کارمندان و هزینه‌های ما از رشد کسب‌وکار ما پیشی گرفته است.

این شرکت به تعدادی از سازمان‌های دیگر از جمله گوگل، آمازون، دیسکورد، دولینگو، پیکسار و یونیتی می‌پیوندد که در ژانویه 2024 اعلام کردند اخراج های خود را افزایش می دهند.

ای بی در 3 ماهه سوم 2023، مبلغ 2.5 میلیارد دلار درآمد و 1.3 میلیارد دلار سود ثبت کرد. این شرکت همچنین با فروش سهام تجارت تبلیغات آنلاین ادوتینای خود به پرمیا و بلک استون در سال گذشته 2.2 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. در ماه ژوئیه، شرکت تجارت الکترونیک شرتیلوگو را خریداری کرد که شناسه دیجیتالی پوشاک را ارائه می دهد. قرار است ای بی درآمد 3 ماهه چهارم خود را در ماه آینده افشا کند.

سپتامبر گذشته، وزارت دادگستری آمریکا گفت که این شرکت محصولاتی می فروشد که می تواند به محیط زیست و سلامت عمومی آسیب برساند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/156636

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی