پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کشورهای اروپایی با توجه به بحران انرژی ناشی از بازخورد تحریم های غرب علیه روسیه اکنون با مشکلات قطع برق در سیستم شبکه موبایلی خود در زمستان امسال مواجه اند.

منتشر شده در 8 مهر 1401

کشورهای اروپایی چون فرانسه، ایتالیا، سوئد و آلمان با توجه به بحران انرژی ناشی از بازخورد تحریم های غرب علیه روسیه اکنون با چشم انداز مشکلات قطع برق در سیستم شبکه موبایلی خود در زمستان امسال مواجه اند.

این مساله غیرقابل تصور است که در سراسر اروپا، زمستان امسال به علت کمبود برق و یا جیره بندی شدن انرژی شاهد خاموشی در سیستم موبایل و تلفن همراه بود.

به گزارش رویترز، تصمیم روسیه مبنی بر قطع انرژی به اروپا به علت وقوع درگیری در اوکراین، اکنون احتمال کمبود و قطع برق در سراسر اروپا را جدی‌تر کرده و وضعیت در فرانسه با توجه به اینکه چندین راکتور تولید برق به علت تعمیرات از مدار خارج شده اند، به مراتب وخیم‌تر است؛ بنابراین گزارش در حال حاضر سیستم‌های برق اضطراری و باتری‌های پشتی بان برق در بسیاری از کشور‌های اروپایی برای روشن نگاه داشتن دکل‌های مخابراتی موبایل وجود ندارد و چشم انداز قطع شدن ارتباط موبایلی جدی‌تر شده است.

نیم میلیون دکل مخابراتی موبایل بدون برق اضطراری

این گزارش می‌افزاید: در اروپا نزدیک به ۵۰۰ هزار دکل مخابراتی موبایل وجود دارد که اکثر آن‌ها از باتری‌هایی برخوردارند که در نهایت قادر به روشن نگاه داشتن این دکل‌ها تنها به مدت ۳۰ دقیقه هستند.

این درحالی است که شرکت توزیع برق فرانسه موسم به «اندیس» (Enedis) اعلام کرده که در بدترین وضعیت قطع برق تا دو ساعت می‌تواند برای شبکه‌های موبایلی به طول انجامد. هم اکنون شرکت‌های مخابراتی در فرانسه سرگرم رایزنی در این زمینه با دولت و شرکت اندیس هستند.

با این حال شرکت توزیع برق فرانسه اعلام کرده که تلاش می‌کند تا برق صنایع و اماکن مهم همچون بیمارستان ها، مراکز نظامی را تامین کند، اما از دادن توضیح در خصوص تامین برق مورد نیاز دکل شرکت‌های مخابراتی واقع در فرانسه امتناع ورزیده است.

در همین حال شرکت‌های مخابراتی «تلکاس» (Telcos) سوئد و «دویچه تلکام» (Deutsche Telekom) از هم اکنون رایزنی‌هایی را با دولت‌های خود در زمینه کمبود و نگرانی در تامین برق مورد نیاز شبکه‌های موبایلی خود به عمل آورده اند.

شرکت‌های مخابراتی ایتالیایی نیز به رویترز گفته اند از دولت خواسته اند تا شبکه موبایلی آن‌ها را از قطع برق در صورت کمبود انرژی مستثنی کند؛ بنابراین گزارش دویچه تلکام آلمان بیش از ۳۳ هزار دکل مخابراتی موبایل دارد که سیستم اضطراری تامین برق به طور همزمان تنها برای تعداد اندکی از آن‌ها در صورت قطع برق، ممکن است.

در فرانسه نیز حدود ۶۲ هزار دکل مخابراتی موبایل وجود دارد و شرکت‌های مخابراتی حاضر در فرانسه قادر به تجیهز تمامی دکل‌های مخابراتی به سیستم‌های جدید باتری نیستند.

عادت بد اروپایی‌ها به قطع نشدن برق

رویترز گزارش داد: چندین دهه است که کشور‌های اروپایی قطعی برق نداشته و به همین علت از ژنراتور‌هایی برای جایگزینی در صورت قطع طولانی مدت برق برخودار نیستند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/33288

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی