پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه مارتین گریفیتس با توصیف «صحنه‌های وحشتناکی» که همکارانش در شمال غزه شاهد بوده‌اند، در اظهارات جمعه خود خطاب به شورای امنیت خواستار تصمیمات فوری برای پایان جنگ غزه شد.

منتشر شده در 23 دی 1402
در سرویس

«آنچه از هفتم اکتبر شاهد بوده‌ایم، لکه‌ای بر وجدان جمعی ماست. اگر اقدام نکنیم، به لکه‌ای ماندگار بر پیشانی انسانیت ما تبدیل خواهد شد…بار دیگر خواستار تصمیمات فوری برای پایان جنگ غزه هستم» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده امداد اضطراری مارتین گریفیتس این اظهارات را جمعه خطاب به اعضای شورای امنیت سازمان ملل بیان کرد.

وی گفت که اجساد رها شده در راه‌ها، افرادی با علائم واضح قحطی‌زدگی که کامیون‌ها را در جستجوی هر چیزی برای زنده ماندن متوقف می‌کنند، «صحنه‌های وحشتناک مطلق» است که همکارانش در شمال غزه شاهد بوده‌اند.

بیش از ۲۳ هزار شهید، دو میلیون و ۳۰۰ هزار آواره، تخریب اکثر زیرساخت‌های غیرنظامی و کمبود شدید آب، غذا و دارو، تبعات ۹۸ روز جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در شرایطی است که ارسال کمک‌های بشردوستانه به شمال این منطقه محدود است و کمک‌های خارجی عملاً به دست غیرنظامیان نمی‌رسد.

موضوعی که گریفیتس هم در انتقاد تند خود تایید کرد و گفت تلاش‌های تیمش برای اعزام کاروان‌های بشردوستانه به شمال غزه با تاخیر و انکارها مواجه شده و امنیت امدادگران به خطر افتاده است.

او سیستم بهداشت و درمان غزه را در وضعیت «فروپاشی» توصیف کرد و گفت که زنان نمی‌توانند زایمان ایمن داشته باشند، کودکان واکسینه نمی‌شوند، بیماری‌های عفونی در حال افزایش است و مردم به دنبال سرپناه در حیاط بیمارستان‌ها هستند.

این مقام سازمان ملل در اشاره به سیاست‌های کوچ اجباری اسرائیل گفت که بمباران‌های هوایی در مناطقی که به غیرنظامیان گفته شده برای امنیت خود جابجا شوند، تشدید شده و «هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد و حیات با عزت تقریباً غیرممکن است».

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154729

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی