پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اجتماع دهه هشتادی‌ها با عنوان "رفیق شهیدم" فردا با حضور ۷ هزار دانش‌آموز در تبریز برگزار می‌شود.

منتشر شده در 7 آبان 1401
در سرویس

مجتبی باستان با اشاره به برگزاری اجتماع دانش‌آموزان دهه هشتادی با عنوان “رفیق شهیدم” اظهار کرد: این مراسم فردا در “ورزشگاه شهید پورشریفی” تبریز با حضور 7 هزار نفر از دانش آموزان برگزار می‌شود.

وی افزود: قرار بود این اجتماع با عنوان “جشن دهه هشتادی‌ها” برگزار شود اما با توجه به حادثه تروریستی شاهچراغ با عنوان “رفیق شهیدم” برگزار می‌شود  و دانش‌آموزان حاضر در ورزشگاه پورشریفی تبریز با سه شهید دانش‌آموز حادثه تروریستی شیراز و “آرتین” ابراز همدردی می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی تصریح کرد: به تمام مدارس اعلام کردیم که در سراسر کشور این برنامه را برگزار کنند و عکس سه شهید دانش‌آموز حادثه تروریستی شاهچراغ را در مدرسه قرار دهند و دانش‌آموزان به آنها ادای احترام کنند.

باستان خاطرنشان کرد: دومین برنامه ما بعد از برنامه ملی تبریز، در این هفته در شهر شیراز برگزار خواهد شد و تصویری از سه شهید دانش‌آموز طراحی شده است که دانش‌آموزان با خود به همراه خواهند داشت و از مسئولان، مطالبه خون سه شهید را خواهند داشت همچنین این هفته دانش‌آموزان با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهند داشت.

وی متذکر شد: امروز نیز به سنت هر سال به مناسبت شهادت شهید فهمیده، مراسمی را بر سر مزار شهید فهمیده در بهشت زهرا با حضور 350 دانش‌آموز پسر برگزار کردیم که خانواده شهید فهمیده و سه دانش‌آموز شهید حادثه تروریستی اخیر حضور داشتند.

باستان در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: از هشت آبان هفته بسیج دانش آموزی آغاز می‌شود و برنامه‌های ما به روز 13 آبان ختم خواهد شد تا همه با هم بگوییم همچنان پای کار انقلاب اسلامی ایستاده‌ایم.

وی متذکر شد: برنامه‌های امسال در چند رویکرد اصلی طراحی شده است؛ رویکرد نخست، تاکید بر نشاط و شادابی در برنامه‌هاست چرا که دانش‌آموزان 2.5 سال درگیر کرونا بوده‌اند و در خانه حضور داشتند بنابراین به طراحی برنامه‌های بانشاط فرهنگی، تربیتی و میدانی نیاز است به همین دلیل ایجاد موقعیت تربیتی برای نشاط دانش‌آموزان در برنامه‌های ما مدنظر است.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: رویکرد دوم تاکید بر هویت ملی است چرا که اکنون در فضای مجازی رویکردی متفاوت با واقعیت ایران به دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه می‌شود.

باستان متذکر شد: برای برنامه امسال 13 آبان، پرچم ایران را چاپ کرده و در گوشه پرچم، رتبه‌های برتر ایران در حوزه‌های مختلف در سطح جهانی را چاپ کرده‌ایم همچنین شعار هفته بسیج دانش‌آموزی “#ایران قوی” انتخاب شده است و در تمام برنامه‌ها و تولیدات مجازی و حقیقی این هشتگ را درج می‌کنیم، این پرچم بین مدارس توزیع شده است و دانش‌آموزان در مراسم 13 آبان را به همراه خواهند داشت.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/28534

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی