پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نتانیاهو:

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در سخنانی گفت این رژیم اجازه نمی‌دهد نوار غزه پس از جنگ توسط جنبش فتح (اشاره به تشکیلات خودگردان فلسطین) اداره شود.

منتشر شده در 21 آذر 1402
در سرویس

«اسرائیل اجازه نخواهد داد که غزه پس از جنگ از سوی کسانی که به تامین مالی تروریسم می پردازند یا حامی آنها هستند اداره شود و اجازه نخواهیم داد که غزه پس از جنگ به فتحستان تبدیل شود». این بخشی از سخنان امروز «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونستی بوده است.

تا پیش از پیروزی حماس در انتخابات مجلس قانون گذاری فلسطین در سال 2006، باریکه غزه توسط تشکیلات خودگردان فلسطین اداره می‌شد. اشاره نتانیاهو در سخنان امروز خود به این دوره بوده است.

در حالی که آمریکا بزرگترین حامی و پشتیبان رژیم صهیونیستی در جریان جنگ دو ماهه این رژیم علیه نوار غزه است اما نتانیاهو امروز در سخنرانی مدعی شد که از روز دوم جنگ، اسرائیل با آمریکا اختلافاتی داشته است.

آمریکا تا کنون چند صد میلیون دلار تسلیحات برای اسرائیلی‌ها ارسال کرده است. اخیرا نیز دولت بایدن با استفاده از اختیارات اضطراری و بدون مراجعه به کنگره، بیش از 14 هزار گلوله تانک برای رژیم صهیونیستی ارسال کرده است.

واشنگتن همچنین از مخالفان هرگونه آتش‌بس در غزه به شمار می‌آید. بامداد شنبه بود که واشنگتن قطعنامه آتش‌بس فوری در نوار غزه را وتو کرد. این در حالی بود که 13 عضو دیگر شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت داده و انگلیس نیز به آن رای ممتنع داده بود.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی ادامه دارد که تلفات غیرنظامیان در باریکه غزه به بیش از 18 هزار کشته و حدود 50 هزار مجروح رسیده است.

سازمان‌های امداد و کمک‌رسانی سازمان ملل متحد وضعیت غزه را تحت تاثیر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناق غیرنظامی «آخرالزمانی» توصیف کرده‌اند و گفته‌اند تحت تاثیر شرایط کنونی نیمی از جمعیت ساکنان غزه گرسنه هستند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/151355

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی