پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دبیرکل اتحادیه عرب حکم اخیر دادگاه رژیم صهیونیستی مبنی بر مجاز بودن برگزاری مراسم ویژه شهرک‌نشینان صهیونیست در «مسجدالاقصی» را محکوم کرد.

منتشر شده در 15 مهر 1400
در سرویس

به نقل از العهد، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب امروز پنجشنبه به حکم اخیر دادگاه رژیم صهیونیستی در خصوص مجاز دانستن برگزاری مراسم ویژه شهرک نشینان صهیونیست در مسجدالاقصی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، دبیرکل اتحادیه عرب در این خصوص گفت: این اقدام رژیم صهیونیستی به مثابه تقسیم مکانی مسجدالاقصی و یهودی سازی آن است. این اقدام از دیدگاه اتحادیه عرب محکوم است.

دبیرکل اتحادیه عرب ورود شهرک نشینان به مسجد الاقصی را عامل وخامت بیشتر اوضاع دانست. وی تاکید کرد ادای مراسم ویژه صهیونیست‌های شهرک نشین در مسجدالاقصی نقض آشکار قوانین بین المللی است.

پیش از این هم جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای مجاز دانستن حضور شهرک نشینان در مسجدالاقصی برای برپایی آداب و رسوم خود هشدار داد. در این بیانیه آمده است: تصمیم دادگاه رژیم صهیونیستی باطل است و ملت فلسطین با تمام توان با هرگونه تلاش برای هتک حرمت به مسجدالأقصی مقابله خواهد کرد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که این تصمیم رژیم صهیونیستی، زمینه را برای تجاوزهای پی در پی صهیونیست‌ها به مسجدالأقصی فراهم می‌کند. گفتنی است، اخیراً دادگاه رژیم صهیونیستی در حکمی حق برپایی آداب و رسوم شهرک نشینان در مسجد الاقصی را به رسمیت شناخته است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/91816

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی