پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

محمد کشتی آرای، نائب رئیس کمیسیون طلای اتاق اصناف ایران، درباره علت افزایش قیمت طلا در یک ماه اخیر گفت: مسأله سرمایه‌گذاری در طلا مثبت و منفی نیست و دخالت‌پذیر هم نیست. این روز‌ها تعطیلات است و به نظر من الان اظهار نظر درباره حباب سکه و قیمت ارز و تحولات طلا در زمینه سرمایه‌گذاری زود است.

منتشر شده در 10 فروردین 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ سرمایه‌گذاری در بازار طلا افزایش چشمگیری داشته است. اگر سری به بازار‌ها در یک هفته منتهی به عید می‌زدیم، بخشی از جامعه برای حفظ ارزش پول خود به سوی بازار طلا آمده و افزایش قیمت‌های این حوزه نیز برخی را نسبت به آینده سرمایه‌گذاری در طلا امیدوار کرده است.

محمد کشتی آرای، نائب رئیس کمیسیون طلا اتاق اصناف ایران، درباره علت افزایش قیمت طلا در یک ماه اخیر گفت: قیمت جهانی طلا به رکورد بی سابقه‌ای دست پیدا کرده و در چند روز اخیر مجدداً بعد از یک تعدیل قیمت کوتاه، در مرز ۲۲۰۰ دلار قرار گرفته است. این اتفاق در افزایش قیمت خیلی مؤثر بوده است. مسأله قیمت ارز در یک ماه اخیر نیز بر روی طلا اثر گذاشته است. عامل سومی که مخصوصا روی قیمت سکه اثر گذاشته، افزایش تقاضا است که از نیمه دوم اسفند آغاز شد. همین الان حباب سکه حدود ۷ میلیون تومان است.

وی درباره افزایش سرمایه‌گذاری در بازار طلا و نگرانی بابت افزایش قیمت در پایان فروردین بیان کرد: مسأله سرمایه‌گذاری در طلا مثبت و منفی نیست و دخالت‌پذیر هم نیست. این روز‌ها تعطیلات است و به نظر من الان اظهار نظر درباره حباب سکه و قیمت ارز و تحولات طلا در زمینه سرمایه‌گذاری زود است. بانک مرکزی به عنوان مسئول کنترل قیمت ارز و طلا، بعد از تعطیلات قیمت ارز را تا حدی کاهش می‌دهد. این موضوع باعث خواهد شد که در هفته سوم فروردین ماه یک تعدیل قیمت داشته باشیم. این اتفاق هم باید رخ دهد، مسئولیت اقتصادی کشور دست بانک مرکزی است. من به عنوان کسی که در بازار کار می‌کنم، شرایط موجود را نمی‌توان در شش ماه آینده نیز جاری دانست.

نائب رئیس کمیسیون طلا اتاق اصناف ایران، درباره گمانه زنی‌های برخی در بازار به جهت افزایش نرخ طلا تا نزدیک چهار میلیون اظهار داشت: گمانه زنی و ادعا و پیش‌بینی خارج از چارچوب است و هیچ پایه و اساسی ندارد. به طور قطع و یقین قیمت طلا از قیمت ارز و قیمت جهانی تأثیر می‌گیرد. چه کسی می‌تواند پیش‌بینی کند در هفته آینده چه اتفاقی پیش خواهد آمد؟ این گمانه زنی‌ها و پیش‌بینی حرف‌هاییست که پایه و اساس ندارد و هیچ استنادی نمی‌توان به آن داشت.

کشتی آرای در رابطه با تأثیر افزایش مالیات‌ها بر روی سرمایه‌گذاری در حوزه طلا گفت: در حال حاضر هر طلا فروشی معامله کند باید کدملی دریافت کند؛ بنابراین مالیات نمی‌تواند باعث افزایش سرمایه‌گذاری روی طلا شود. برخی شایعات در بازار طلا باعث ایجاد تنش می‌کند. اعتقاد من این است که همه نوسانات در هفته سوم فروردین به سامان خواهد رسید.

منبع : جهت پرس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/165485

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی