پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سناریوی آمریکایی‌ها برای فرار از شکست در دریای سرخ

آمریکایی ها برای فرار از شکست در دریای سرخ و نجات صهیونیست ها قصد دارند دوباره درگیری ها را در یمن شعله ور کنند اما با دو مانع بزرگ روبه رو هستند.

منتشر شده در 7 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ در هفته های گذشته آمریکایی ها و متحدانش با به راه انداختن موج های رسانه ای مدعی بودند بیش از ۹۵ درصد عملیات ارتش یمن را در دریا دفع کرده اند و صنعاء دستاورد محسوسی نداشته و انتقال کالا به سرزمین های اشغالی با وجود تهدیدات ادامه دارد و از سویی دیگر تنبیه آنان هم با انجام حملات ترکیبی هوایی و موشکی نتیجه بخش بوده و این گونه به افکار عمومی القا می کردند توان نیروهای یمنی برای فشار بر رژیم صهیونیستی کاهش خواهد یافت.

اما در روزهای اخیر ارتش یمن بر تعداد حملات علیه کشتی هایی که از تنگه باب المندب و دریای سرخ به مقصد سرزمین های اشغالی در حرکت هستند، افزود و یگان های موشکی و پهپادی با قدرت بیشتری دور جدیدی از عملیات ها را از سر گرفتند و خسارت های قابل توجهی به طرف مقابل وارد آوردند و بار دیگر ثابت کردند ادعاهای ارتش و رسانه های آمریکایی واهی است و در میدان نبرد اتفاق دیگری در حال رخ دادن است.

یکی از این عملیات های موفق نیروهای یگان موشکی و پهپادی ارتش یمن با وجود تهدیدهای مکرر آمریکایی ها و انگلیسی ها، هدف قرار دادن کشتی «کیم رینجر» در سواحل «المکلا» در خلیج عدن (جنوب یمن) بود که متعلق به آمریکا است؛ شهر ساحلی المکلا در جنوب غرب پایگاه های اماراتی و امریکایی در منطقه الریان واقع شده است.

خسارت های وارد شده به ائتلاف غربی، عبری، غربی در دریا مشهود و غیرقابل انکار بود تا جایی که خشم آمریکایی ها با هدف قرار دادن دوباره استان های صنعاء، تعز و البیضا نمایان شد اما این حملات بازدارنده نبود و باعث نشد ارتش یمن از موضع خود عقب نشینی کند و روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه فقط به هدف قراردادن کشتی های صهیونیست ها اکتفا نکرد.

نیروهای ارتش یمن که نشان داده اند با ترس غریبه هستند این بار با ناوهای جنگی آمریکایی ها برای حدود چند ساعت درگیر شدند و به گفته منابع میدانی یگان های پهپادی و موشکی وظایف خود را مانند گذشته به خوبی انجام دادند تا جایی که خبرها حاکیست خسارت قابل توجهی به طرف مقابل وارد شد که البته این موضوع به شدت از سوی واشنگتن سانسور می شود.

روند تحولات میدانی نشان می دهد عملیات های مستمر ارتش یمن علیه منافع آمریکایی ها و صهیونیست ها در دریا تا لحظه ای که جنگ در غزه ادامه دارد متوقف نخواهد شد و با وجود تهدیدات، متناسب با شرایط هم افزایش می یابد و با توجه به همین رویکرد، آمریکایی ها در تلاش هستند از گزینه دیگری برای تضعیف صنعاء استفاده کنند.

واشنگتن در این روزها به شدت سردرگم و کلافه شده نیم نگاهی به گزینه شروع جنگ داخلی در یمن دارد و براساس اطلاعات به دست آمده از منابع میدانی با کمک برخی کشورهای عربی در تلاش است ارتش یمن را با سناریوی فعال کردن دوباره جبهه های خاموش شده درگیر و زیر فشار قرار دهد تا راه فراری برای خود و صهیونیست ها در دریا پیدا کند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: کشورهای غربی برای نجات رژیم صهیونیستی درصدد هستند بار دیگر جبهه های درگیری در استان های صعده، حجه، الجوف، ماذرب، البیضا، الحدبده، تعز، ضالع و لحج فعال کنند تا نیروهای ارتش و انصارالله یمن مجبور شوند بخش زیادی از توان خود را برای درگیری با عناصر شورشی به کار گیرند.

تصویری از نفتکش انگلیسی که شب گذشته هدف موشک‌های یمنی قرار گرفت

این منبع میدانی بر هم زدن تمرکز نیروهای یمنی در مبارزه با آمریکایی ها و صهیونیست ها در دریا را هدف اصلی فعال کردن جبهه های داخلی عنوان کرد و گفت: تجربه و جنگ هفت ساله علیه یمن نشان داده همه چیز در میدان به شکلی که غربی ها می خواهند پیش نمی رود و آنان برای عملی کردن این سناریو با مشکل مواجه می شوند.

به گفته این منبع میدانی، در صورت فعال شدن جبهه ها و شروع درگیری ها طبیعی است که پای حامیان عناصر شورشی وابسته به ائتلاف از جمله عربستان و امارات به درگیری ها باز خواهد شد چرا که پشتیبان گروه های جدایی طلب هستند و البته این بار باید خود را برای عملیات های گسترده و قوی تر ارتش و انصارالله یمن آماده کنند که متقاوت از گذشته و جبران ناپذیر است و فقط به هدف قراردادن مناطق نفتی خلاصه نمی شود.

این منبع میدانی افزود: مشکل دوم غربی ها وضعیت بسیار نامناسب عناصر شورشی در مناطق اشغالی است و ساکنان این نقاط با توجه به عملکرد مثبت ارتش یمن در مقابله با صهیونیست ها و دفاع از ملت فلسطین امکان دارد با شعله ور شدن درگیری ها علیه نیروهای وابسته به ائتلاف موضع بگیرند و وضعیت میدانی ۱۸۰ درجه به سود نیروهای ارتش و انصارالله تغییر کند.

منبع : مشرق نیوز
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/156899

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی