پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اداره توسعه بین‌المللی آمریکا اعلام کرد در سال مالی جدید، ۵.۵ میلیارد دلار حمایت نظامی دیگر به اوکراین خواهد فرستاد تا به این کشور در درگیری‌ها با روسیه کمک کند.

منتشر شده در 18 مرداد 1401
در سرویس

 بعد از آمار پنتاگون درباره کمک‌های میلیارد دلاری واشنگتن به کی‌یف از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، واشنگتن از اختصاص بودجه چند میلیاردی دیگر به این کشور خبر داد.

دولت آمریکا شامگاه دوشنبه اعلام کرد در سال مالی جدید، ۵.۵ میلیارد دلار حمایت نظامی دیگر به اوکراین خواهد فرستاد تا به این کشور کمک کند که با تهاجم روسیه مقابله کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اداره توسعه بین‌المللی آمریکا با اعلام این خبر گفت که کمک مالی ۴.۵ میلیارد دلاری نیازهای فوری دولت اوکراین از جمله پرداخت‌های حقوق بازنشستگی، رفاه اجتماعی و هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی را تامین می‌کند و کل کمک‌های مالی واشنگتن به کی‌یف را به ۸.۵ میلیارد دلار می‌رساند.

این سازمان خبر داد که این کمک مالی که با وزارت خزانه‌داری آمریکا از طریق بانک جهانی هماهنگ شده است، به صورت اقساطی به دولت اوکراین می‌رسد و با پرداخت ۳ میلیارد دلار در ماه آگوست آغاز می‌شود.

طبق این گزارش، اداره توسعه بین‌المللی آمریکا توضیح داد که بسته تسلیحاتی یک میلیارد دلاری اعلام شده توسط پنتاگون نیز بزرگترین بسته نظامی واحد تحت اختیار رئیس جمهور «جو بایدن» است که شامل مهمات موشکی دوربرد و خودروهای زرهی حمل‌ونقل پزشکی می‌شود.

از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا نیز گفت که از زمان روی کار آمدن بایدن، ایالات متحده ۹.۸ میلیارد دلار کمک امنیتی به اوکراین کرده است.

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، بسته کمکی جدید مقادیر زیادی مهمات و سلاح‌هایی را فراهم می‌کند که اوکراین به طور فعال از آنها استفاده می‌کند و ارزش آن حدود یک میلیارد دلار خواهد بود.

پیش از این، نشریه آمریکایی «دیفِنس نیوز» طی مطلبی در توضیح ساختار و عملکرد مرکز بین‌المللی برای هماهنگی کمک‌های نظامی به اوکراین در آلمان نوشت که این مرکز مواردی مانند روند ارسال تجهیزات از مبدأ تا رسیدن به کی‌یف را کنترل و تسهیل می‌کند. 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40619

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی