پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آمریکا ادعا می‌کند که ماهواره روسیه در حال تعقیب ماهواره نظامی آمریکا است با این حال ردیابی یک ماهواره کاری کاملا غیرقانونی در نظر گرفته نمی‌شود.

منتشر شده در 25 مرداد 1401

یک ژنرال ارتش آمریکا نسبت به ماهواره روسی که به تازگی پرتاب شده ابراز نگرانی کرد و معتقد است این ماهواره در حال تعقیب ماهواره نظامی آمریکا در فضا است.

به گزارش gizmodo، جیمز دیکینسون، فرمانده فضایی ایالات متحده، در مصاحبه اخیر خود، پرتاب ماهواره روسی Kosmos 2558 را “رفتار غیرمسئولانه” توصیف کرد و در عین حال اعتراف کرد که آمریکا این ماهواره را ردیابی می کند تا ببیند آیا این ماهواره همچنان در مدار می ماند یا خیر.  ماهواره ایالات متحده در ماه فوریه از یک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس به فضا پرتاب شده بود.

کارشناسانی که مدار هر دو ماهواره را ردیابی می کردند در آن زمان در مصاحبه ای گفتند که آنها گمان می کنند ماهواره روسیه یک بازرس است که برای جاسوسی از ماهواره ایالات متحده فرستاده شده است. به گفته مارکو لانگبروک، مدرس اختر دینامیک در دانشگاه فنی دلفت در هلند،  هر دو ماهواره تنها 0.04 درجه از هم فاصله دارند. در نهایت، ماهواره روسی ممکن است مسیر خود را در مدار تغییر دهد تا نگاهی دقیق‌تر به ماهواره نظامی ایالات متحده داشته باشد و احتمالاً آن را رصد کند.

این اولین باری نیست که روسیه یک ماهواره را برای تعقیب ماهواره های نظامی ایالات متحده در فضا ارسال می کند. در سال 2020، یک ماهواره روسی به نام Kosmos 2542، ، یک ماهواره به نام USA 245 را در مدار پایین زمین دنبال کرد. باید اشاره کرد که نظارت بر مدار ماهواره دیگری در فضا کاملاً غیرقانونی نیست. این بدان معناست که دولت ایالات متحده تنها می تواند شکایت کند و شاید حتی این شکایت نیز نتیجه خاصی نداشته باشد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/39010

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی