پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

امیرعبداللهیان:

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عمانی جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کرانه باختری را محکوم کرد و آمریکا را به دلیل همراهی بی چون و چرا در نسل کشی این رژیم دارای مسؤولیت بین‌المللی خواند.

منتشر شده در 30 آذر 1402
در سرویس

در ادامه رایزنی‌های تلفنی رئیس دستگاه دیپلماسی درباره اوضاع غزه و برای چندمین بار حسین امیرعبداللهیان با همتای عمانی خود تلفنی گفت‌وگو کرد.

در گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان و وزیر خارجه سلطنت عمان بدر البوسعیدی آخرین تحولات فلسطین و روابط دوجانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دو وزیر امور خارجه با اشاره به دیدارها و تماس‌های منظم مقامات دو کشور در سطوح مختلف، توافقات انجام شده بین آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور سلطان قابوس پادشاه عمان را در مسیر درست اجرایی شدن ارزیابی کردند.

امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کرانه باختری را محکوم کرد و آمریکا را به دلیل همراهی بی چون و چرا در نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه، دارای مسؤولیت بین‌المللی خواند.

بدر البوسعیدی نیز در این تماس تلفنی بر گسترش روابط برادرانه و دوستانه بین دو کشور تأکید کرد و ضرورت آتش‌بس پایدار و ارسال گسترده کمک‌های انسانی و اقدامات مؤثر جامعه جهانی را مورد تأکید کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/151966

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی