پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نشریه آتلانیتک:

نشریه آتلانتیک نوشت که آمریکا با رد ارائه کمک‌های بیشتر به اوکراین به جهان ثابت کرده است که در آستانه فروپاشی است.

منتشر شده در 8 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ «آن اپلباوم» روزنامه‌نگار و نویسنده معروف آمریکایی، در مقاله‌ای در نشریه آتلانتیک، به انتقاد از سیاست‌‌های دولت جو بایدن در قبال اوکراین پرداخت.

او نوشت: «به زودی میلیون‌ها اروپایی را قانع می‌کنیم که نمی‌توانند به ما اعتماد کنند و این پیام را به روسیه و چین مخابره خواهیم کرد که سخن آن‌ها درباره اینکه ایالات متحده یک قدرت متزلزل و در آستانه احتضار و فروپاشی قرار دارد، درست است».

به نوشته او، ایالات متحده آمریکا سیاست خارجی «ناسازگاری» را دنبال می‌کند، چرا که ابتدا پول و تسلیحات در اختیار اوکراین قرار می‌دهد و سپس این کمک‌ها را قطع می‌کند.

این استاد اقتصاد دانشکده اقتصاد لندن افزود: «ایالات متحده صرفا یک متحد غیر قابل اعتماد نیست، بلکه یک متحد سهل‌انگار و هم‌پیمانی احمق به شمار می‌رود. آمریکا در ارسال سلاح از اتحادیه اروپا عقب مانده است، کشورهایی که به شکل دسته‌جمعی بیش از مقداری که آمریکا کمک کرده، به اوکراینی‌ها پول و سلاح می‌دهند، اما اتحادیه اروپا دیگر توانایی تولید این مقدار سلاح را ندارد؛ اما آمریکا ذخایر سلاح و مهمات زیادی دارد که می‌تواند به اوکراین بفرستد و اکنون واشنگتن در یک قدمی مخالفت با این اقدام است».

موضع «آن اپلباوم» در نشریه آتلانتیک پس از آن است که «جیمز آبراین» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا گفته که واشنگتن دیگر نمی‌تواند به شکل مستمر به اوکراین کمک کند و کی‌یف خود باید شروع به پرداخت هزینه‌هایش بکند.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، کمک‌های این کشور به اوکراین از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157038

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی