پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

استاد حوزه:

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آمریکا را هالیوود بزرگ کرده و از آن ببر کاغذی ساخت، گفت: ایران یک قدرت بزرگ منطقه‌ای است که یک طرف موازنه قدرت در جهان محسوب می شود.

منتشر شده در 29 دی 1402
در سرویس

حجت‌الاسلام مسعود عالی شب گذشته در مراسم چهلمین روز تدفین پیکر مطهر شهید گمنام خوشنام، یادواره شهدای رضوانیه و تکریم پدران و مادران شهدا در حسینیه و کهف الشهید رضوان، اظهار کرد: افرادی که در جامعه فضایی ایجاد می کنند که مردم را نسبت به کمک کردن به ولی خدا دلسرد کرده و در مردم ناامیدی، بدبینی و سوظن ایجاد می‌کنند دست به گناه نابخوشدنی می زنند.

وی افزود: خداوند به پیامبر اسلام می‌فرمایند که برای این افراد اگر پیامبر ۷۰ بار استغفار کند بخششی ندارند زیرا اینها جامعه را درگیر کرده است و گناه شان به جامعه اتصال پیدا می‌کند تا خداوند آنها را به هیچ وجه نبخشد.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه با اعلام اینکه برخی افراد بی بندباری و بی عفتی خود را به جامعه می کشانند و جامعه را گرفتار می کنند، تصریح کرد: آثار منفی گناه آنها در جامعه القا می شود و افراد گناه را عادی سازی و الگوسازی می کنند که گناه شان بخشوده نمی شود زیرا این گناهان ایجاد ناامنی در جامعه دارد.

عالی با اعلام اینکه در بسیاری مواقع گناهان شخصی نیست و افراد دست به ایجاد جو و ترویج بی بند و باری می زند که گناه اجتماعی را شامل می شود، یادآور شد: افرادی که در جامعه اختلاس می کنند و حق ۸۵ میلیون نفر از جمعیت جامعه خود را تضییع کرده و افرادی که شبهه پراکنی می کنند گناه نابخشودنی دارند.

سخنران برجسته صدا و سیما ادامه داد: افرادی که در فضای مجازی شبهه افکنی دارند، به اهل بیت طعنه زده و روحانیت را زیر سؤال می برند تا مردم نسبت به برخی اعتقادات دل چرکین شوند، مسؤولی که صادقانه کار می کنند را زیر سؤال برده و بر روی چندین میلیون نفر اثر منفی می گذارند گناه قابل بخشش انجام می دهند.

وی با اعلام اینکه خداوند نسبت به گناهان اجتماعی بسیار سخت گیر است، افزود: ربا گناه شخصی نیست و گناه اجتماعی است و کمر جامعه را می شکند، ربا باعث ایجاد اختلاف طبقاتی می شود، احتکار و گرانفروشی در جامعه گناه اجتماعی هستند و برای آنها بخششی در کار نیست.

عالی با تأکید بر اینکه برخی گناهان همانند ترک نماز فردی هستند و حد و تعزیر ندارد ولی روزه خواری و شراب خواری پیوست شرعی داشته و حد و تعزیر دارند، یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر یک گام اجتماعی است و باید دلسوزانه و مشفقانه انجام شود.

وی با اعلام اینکه اگر کارهای خوب یا گناهان جنبه اجتماعی پیدا کنند اثرات آنها چندین برابر می شود، خاطرنشان کرد: از معروف و منکر اجتماعی بالاتر هم داریم که معروف و منکر جبهه ای است زیرا افراد با قلم و قدم، بیان و ثروت، تلاش، جان و فرزندان خود می توانند جبهه حق را تقویت کده و دست به جهاد تبیین بزنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه جبهه حق از اول تاریخ تمام انبیا و اولیا وجود داشت و تا آخر جریان دارد هرچند فراتر از زمان مان است و همه حق طلبان عالم را شامل می شود، متذکر شد: در این بین مقیاس ها بسیار بزرگ شده و با امیدآفرینی، تقویت، دفع شبهه و تقویت بنیه معرفتی جبهه حق ثواب قابل شمارش نیست و اجر آن را فقط خدا می داند زیرا جبهه ولی خدا تقویت می شود، امیدآفرینی شده، ناامیدی و سوءظن دفع می شود.

وی با اعلام اینکه در جبهه بندی و صف بندی عالم میل قلبی و عملی انسان هم باید تکلیف داشته باشد تا نشان دهد در کدام سمت قرار داریم و شفافیت حاصل شود، گفت: اگر در جبهه ولی خدا نباشیم به بیراهه می افتیم.

عالی با اشاره به رشادت و دلیرمردی سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت، یادآور شد: سردار سلیمانی از وحشی گری داعش و مبارزه با داعش حرف هایی زیادی برای گفتن داشتند که حتی بسیاری از آنها را نمی توان به زبان آورد زیرا حاج قاسم سلیمانی تا ۴۰ کیلومتری بغداد بدترین فجایع داعشی ها را لمس کرد.

وی با اعلام اینکه داعش پست فطرت ترین افراد بودند که با نام خداوند بر علیه خداوند سر می بریدند، گفت: داعش همانند خوارج که بدترین جنایات را انجام دادند ولی اهل نماز و رعایت حقوق بیت المال بودند که این ها بدون ولایت ذره ای ارزش ندارد.

عالی با بیان اینکه باید زیر پرچم امام عادل و حق باشیم، یادآور شد: معروف جبهه ای گناهان فردی و شخصی مان را می بخشد پس نباید با اهل بیت و ولی خدا قهر کرده تا جبهه ولی خدا را گم نکنیم بلکه باید جبهه خود را تعیین کنیم و با تمام قوا پای آن بایستیم.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید در مسیر جبهه حق مردد باشیم و به محور و ولی جبهه حق زخم زبان بزنیم، گفت: در روزهای آخرالزمان باید جبهه مان شفاف شود زیرا جای نفاق نیست هرچند حق و باطل از گذشته تاکنون بوده و هست پس امروزه باید بدانیم که دشمن کجا را هدف گرفته و مقابل آن بایستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز تمام کفر مقابل جبهه حق ایستاده است و باید در مسیر جبهه حق باشیم تا رستگار شویم، یادآور شد: دو قطبی حق و باطل را خداوند ایجاد کرده و باید با بصیرت و آگاهی جبهه ها را تعیین کرد.

خطیب توانمند مباحث اخلاقی و مذهبی با بیان اینکه زمان غیبت جبهه ولایت حق همان جبهه نائب امام زمان(عج) است، اظهار کرد: با باورها و عقایدمان شوخی نداریم زیرا شهدای مان برای عقاید و راه حق وارد میدان جنگ شدند البته در زمان غیبت شیعیان رها نشده اند، هیچ وقت رابطه شیعه با آسمان قطع نمی شود و ولی خدا به عنوان محور جبهه خود را توسعه می دهد.

وی با اشاره به اینکه امروز جبهه ولی خدا در منطقه تشکیل شده و در این بین فقط شیعیان نیستند هرچند همه حول محور تفکر ولایی جمع شدند، یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی فکر بزرگی و جهانی داشت و معتقد بود باید جبهه مقاومت از همه حق طلبان حتی در مسیحیت، کلیمیان، اهل سنت و دیگر ادیان تشکیل شود که حول گفتمان آنها امام راحل و رهبر انقلاب بوده است.

عالی گفت: ایران اسلامی یک قدرت بزرگ منطقه ای است که یک طرف موازنه قدرت در جهان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه آمریکا را هالیوود بزرگ کرده و از آن ببر کاغذی ساخت، گفت: شجاعت مردم ایران باعث شده که امروزه جزو قدرت های بزرگ در منطقه بوده و حتی و فراتر از منطقه باشیم، قدرت و شجاعت ایران باعث شده تا بزرگان آزادیخواه دنیا به خود آمدند و مقابل استکبار و آمریکا ایستادگی دارند.

عالی با اشاره به اینکه ایران اسلامی قدرت بزرگی است، بیان کرد: کشورهای یمن، سوریه و لبنان از مردم ایران ظلم ستیزی، سلحشوری و شجاعت را یاد گرفتند.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ولایت راه نجات است و هر کس با ولایت باشد نجات یافته است، ادامه داد: راه شهدا افتخارآفرین و عزت افرا است و باید در راه شهدا باشیم تا عزیز و بزرگ بمانیم.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155806

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی