پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

مدیر انتشارات دیانت ترکیه:
مدیر انتشارات دیانت ترکیه می‌گوید: نمایشگاه کتاب تهران این فرصت را در اختیار می‌گذارد تا در زمینه مبادله و داد و ستد «رایت» با ناشران ایرانی همکاری کنیم.
منتشر شده در 21 اردیبهشت 1402
در سرویس

ریجایی دومان(Recai Duman)، با اشاره به فعالیت این انتشارات گفت: زمینه کاری انتشارات دیانت بیشتر کتاب‌های دینی است و البته در زمینه کتاب‌های کودکان نیز فعالیت داریم و در نمایشگاه‌های مختلف از جمله نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز با این دو طیف کتاب حضور داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه کتاب نقش بسیار محوری در دیپلماسی فرهنگی دارد، ادامه داد: انتقال فرهنگ از طریق کتاب صورت می‌گیرد و در شناخت سایر فرهنگ‌ها این موضوع بسیار حائز اهمیت است. انتشارات دیانت در آفریقا یک میلیون و یانصد هزار کتاب قرآن هدیه کرده است و در این زمینه در دیپلماسی فرهنگی ایفای نقش کرده و می‌کند. این انتشارات در سرتاسر ترکیه 40 کتابخانه دارد که در هر شعبه 10 تا 15 هزار کتاب به مخاطبان ارائه می‌شود.

دومان درباره مسئله تبادل با ناشران ایرانی نیز گفت: اکثر کارهای ما دینی است. امکان انتشار کتب ادبی و فرهنگی نیز وجود دارد ولی در تخصص ما نیست. لذا در این زمینه می‌توانیم با ناشران ایرانی در خصوص فروش رایت رایزنی و همکاری کنیم. به عبارت دیگر ما در زمینه‌هایی که اشتراک فرهنگی با ایران داریم می‌توانیم به همکاری بپردازیم. نمایشگاه کتاب تهران این فرصت را در اختیار می‌گذارد تا در زمینه مبادله و داد و ستد «رایت» با ناشران ایرانی همکاری کنیم. انتشارات دیانت به طور کلی هزار و 500 عنوان کتاب دارد و در نمایشگاه کتاب تهران با 200 عنوان کتاب حاضر شده‌ایم. 

ریجایی دومان در پایان درباره برنامه سال آینده انتشارات دیانت نیز اشاره کرد: حوزه فعالیت ما بیشتر حوزه کتاب کودکان و کتب دینی است. این موضوع برای ما خیلی اهمیت دارد. البته ما بنا داریم روی کتاب‌های علمی نیز سرمایه گذاری کنیم. البته تمرکز اصلی بر روی بخش کودکان و نوجوانان است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7469

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی