پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آلمان در حمایت از اسرائیل در تلاش است به عنوان «طرف ثالث» وارد پرونده شکایت آفریقای جنوبی در لاهه درباره نسل کشی در غزه شود.

منتشر شده در 23 دی 1402
در سرویس

در حالی که بیش از ۱۰ هزار کودک فلسطینی در غزه شهید شده‌اند دولت آلمان می‌گوید که «اسرائیل در حال دفاع از خود است».

سخنگوی دولت آلمان اشتفان هبستریت از تعهد این کشور به «کنوانسیون نسل کشی» سازمان ملل (مصوب ۱۹۴۸) خبر داد اما گفت که آلمان در پرونده شکایت آفریقای جنوبی به دیوان بین‌المللی دادگستری درباره نسل کشی در غزه، از اسرائیل دفاع می‌کند.

نتانیاهو و اولاف شولتز صدراعظم آلمان

به گفته او، آلمان به عنوان یکی از کشورهای عضو از دیوان خواسته که با درخواستش برای اضافه شدن به این پرونده به عنوان «طرف ثالث» موافقت کند.

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت، برنامه آلمان برای ورود به این پرونده را «یک اقدام غیرمعمول» خواند و نوشت که دیوان بین‌المللی دادگستری باید به صورت کتبی یا به صورت شفاهی به درخواست آلمان پاسخ دهد.

هفته گذشته سخنگوی نتانیاهو گفته بود که آفریقای جنوبی با شکایت به لاهه، در حال ایفای نقش «وکیل مدافع شیطان» است اما تلاش‌ برلین برای کمک به تل‌آویو باعث شده که برخی فعالان حقوق بشر به آلمان درباره همدست شدن با جنایات جنگی در غزه هشدار بدهند.

شکایت آفریقای جنوبی از اسرائیل به لاهه

اوایل ماه جاری بود که گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین فرانچسکا آلبانزه، اعلام کرد که باید از نسل کشی در غزه جلوگیری کرد.

در شرایطی که وزیر دادگستری آفریقای جنوبی رونالد لامولا از «شکست مفتضحانه» اسرائیل در لاهه خبر داده، سخنگوی دولت آلمان می‌گوید که این کشور «اتهام نسل کشی» را رد و از اسرائیل حمایت می‌کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154824

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی