پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقام فلسطینی:

نماینده فلسطین در سازمان‌های بین‌المللی در ژنو سوئیس گفت که پشتیبانی آلمان از رژیم صهیونیستی در دادگاه عدل بین‌المللی عجیب بوده و آلمان در حال حمایت از نسل کشی اسرائیل است.

منتشر شده در 30 دی 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ نماینده فلسطین در سازمان های بین المللی در ژنو سوئیس روز شنبه گفت که موضع آلمان در حمایت از اسرائیل در برابر دادگاه عدل بین‌المللی، عجیب بوده و به نظر می‌رسد که آلمان از نسل کشی حمایت می‌کند.

وی در ادامه سخنانش به موضع آمریکا نیز اشاره کرد و گفت که موضع آمریکا چیز عجیبی نبوده و این واشنگتن است که حمایت بین‌المللی از اشغالگری اسرائیل را فراهم می‌کند.

این مقام فلسطینی افزود: «نتانیاهو هیچ مانعی ندارد که اسرائیل را در راستای تحقق منافع شخصی خود نابود کند».

وی به اظهارات مقام‌های آمریکایی درباره راه حل دو دولتی اشاره کرد و گفت: «سخنان آمریکایی‌ها درباره حمایت از راه حل دو دولت با آن چیزی که در حمایت بی حد و مرز از اشغالگران انجام می‌دهد در تضاد است».

نماینده فلسطین در سازمان‌های بین‌المللی در ژنو سوئیس گفت: «خواستار توقف ارسال تسلیحات به اسرائیل و تجدید نظر در روابط اقتصادی با کابینه نتانیاهو را داریم».

وزارت بهداشت غزه امروز (۳۰ دی) در صد و ششمین روز جنگ غزه از افزایش تعداد شهدا به ۲۴۹۲۷ نفر خبر داد.

این وزارتخانه همچنین گفت که تاکنون ۶۲۳۸۸ نفر زخمی شده‌اند، طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ارتش اشغالگر دست به ۱۴ جنایت علیه غیرنظامیان زده است که در این حملات نیز ۱۶۵ نفر به شهادت رسیده و ۲۸۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نهاد زنان سازمان ملل نیز در گزارش روز جمعه خود اعلام کرد حدود ۷۰ درصد جانباختگان در غزه زنان و کودکان هستند.

شبکه المیادین نیز همچنین از ادامه حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به شمال تا جنوب غزه خبر داد و گفت که اطراف بیمارستان «اروپایی»در شرق خان یونس و منطقه «البطن السمین» در غرب این استان هدف حمله توپخانه‌‌ای قرار گرفته است.

اردوگاه النصیرات در شهر غزه نیز همچنان زیر حملات شدید قرار دارد و در تازه‌ترین مورد نیز جنگنده‌های اسرائیلی چند خانه مسکونی را بمباران کردند که تعداد زیادی به شهادت رسیده یا مجروح شده‌اند. منابع فلسطینی همچنین از درگیری‌های شدید در اردوگاه «جبالیا» در شمال غزه خبر می‌دهند.

در این میان جنگ در غزه در حالی در صد و ششمین روز خود شده است که «تد شیبان» معاون رئیس صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) روز گذشته پس از بازدید خود از غزه، این منطقه را «خطرناک‌ترین نقطه برای کودکان» توصیف کرد و گفت که جنگ فعلی علیه کودکان است، اما به نظر می‌رسد کسی قصد گوش دادن به این واقعیت‌ها را ندارد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/156140

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی