پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد: احراز صلاحیت‌ها به عهده شورای نگهبان خواهد بود و بعد از آن داوطلبان به مدت ۲ هفته برای تبلیغات فرصت دارند.

منتشر شده در 9 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ وزیر کشور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد: احراز صلاحیت‌ها به عهده شورای نگهبان خواهد بود و بعد از آن داوطلبان به مدت ۲ هفته برای تبلیغات فرصت دارند.

احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: در عین اینکه در سوگواری و مصیبت این ضایعه بزرگ هستیم، اما باید وظیفه و تکلیف خود را انجام دهیم. همه مقدمات برای برگزاری انتخابات فراهم و کارهایی مثل تشکیل ستاد انتخابات، تشکیل هیأت‌های اجرایی، ابلاغ به استان‌ها و تشکیل کمیسیون تبلیغات که در قانون پیش‌بینی شده بود، اتفاق افتاده و فردا هم روز اول ثبت نام داوطلبان است.

وزیر کشور یادآور شد: از فردا ساعت از ۸ صبح تا شش بعد از ظهر به مدت پنج روز داوطلبان ریاست جمهوری می‌توانند ثبت نام کنند. داوطلبان بر اساس شرایطی که پیش‌بینی شده است باید حائز شرایط سنی و نداشتن محکومیت‌های کیفری و سایر شرایطی که در ابلاغیه‌ها هست، باشند.

وی ادامه داد: بعد از ثبت نام، احراز هویت‌ها به عهده شورای نگهبان خواهد بود و بعد از آن داوطلبان به مدت ۲ هفته برای تبلیغات فرصت دارند؛ گام به گام تا ۸ تیر که مرحله اول انتخابات است، جلو خواهیم رفت، اگر کسی حائز اکثریت شد که رئیس جمهور انتخاب خواهد شد و اگر کسی حائز اهمیت نشد، مرحله دوم انتخابات، یک هفته بعد در ۱۵ تیر برگزار می‌شود.

منبع : انتخاب
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/171548

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی