پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

۳ تبعه ایرانی زندانی در قطر که به مناسبت روز ملی قطر مورد عفو امیر دولت این کشور قرار گرفتند، پس از طی مراحل اداری آزاد و به کشور باز می‌گردند.
منتشر شده در 10 دی 1402
در سرویس

در ادامه آزادی تعدادی از زندانیان ایرانی در قطر، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه امروز (یکشنبه) دهم دی ماه از آزادی سه تبعه ایرانی زندانی در این کشور خبر داد.

این سفارتخانه در این باره اعلام کرد: به مناسبت روز ملی قطر (۱۸ دسامبر)، حکم آزادی سه تن از اتباع ایرانی محبوس در قطر در نتیجه عفو شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی؛ امیر دولت قطر، صادر شد.

بر طبق اعلام این سفارتخانه، ‏براساس این حکم آقایان ع-پ، م-خ و م-ح در اولین فرصت پس از طی مراحل اداری، ضمن آزادی از زندان به وطن بازمی‌گردند.

در آبان سالجاری و در دیدار علی صالح آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه با مسعود بن محمد العامری وزیر دادگستری دولت قطر، این مقام قطری از آمادگی برای همکاری هر چه بیشتر در زمینه استرداد مجرمان ایرانی و آزادی صیادان ایرانی که به اشتباه وارد آب‌های سرزمینی دولت قطر شده‌اند، خبر داد.

پس از آن هم سفارت ایران در قطر آبان سالجاری نیز در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: «در پی تلاش‌ همکاران کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه، با همکاری دولت قطر تعداد هشت نفر از صیادان محبوس در قطر که به اشتباه وارد آب‌های سرزمینی قطر شدند، آزاد شده و پس از رفع توقیف لنج‌های صیادی ایشان، با شناورهای خود به وطن بازگشتند.»

حمیدرضا دهقانی پوده سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در دوحه نیز چهارشنبه شب هشتم شهریور ماه از صدور حکم آزادی سه زندانی ایرانی در قطر خبر داد و اعلام کرد: با تلاش همکارانم در سفارت و مساعدت مسؤولان قطر، حکم آزادی سه تن از هموطنانم (یوسف.پ، عبدالرحمن.پ و فرهاد.ش) را دریافت کردیم. آنها که به دلیل ورود اشتباهی به آب‌های قطر دستگیر شده بودند، در روزهای آینده به کشورمان باز می‌گردند. در حال رایزنی برای آزادی سایر زندانیان هستیم.

ششم تیر ماه نیز دهقانی پوده از آزادی هفت زندانی ایرانی در قطر و بازگشت آنها به کشور خبر داد. ۶ نفر از این هفت نفر چندی پیش به جرم ورود غیرقانونی به آب‌های قطر بازداشت شده‌ بودند. سفیر ایران در دوحه چندی پیش نیز درباره ۶ هموطن ایرانی که به جرم ورود غیرقانونی به آب‌های قطر بازداشت و به حبس یک ساله و جریمه نقدی ۵۰ هزار ریال قطری محکوم شده بودند، اعلام کرد: به لطف خدا و با پیگیری‌های همکاران سفارت و کمک مسؤولان ذیربط در قطر، ۶ تن از هموطنانی که به جرم ورود غیرمجاز به آب‌های قطر بازداشت و به حبس یک ساله و جریمه نقدی ۵۰ هزار ریال قطری محکوم شده بودند، با تعلیق سه ساله همراه شد. بر این اساس هموطنان فوق طی روزهای آینده آزاد و به کشورمان باز خواهند گشت.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153087

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی