پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

وزیر آموزش و پرورش:

۴۰ هزار معلم جدید جذب شدند

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جبران کمبود معلم در کشور امسال ۴۰ هزار معلم جدید جذب شدند.
منتشر شده در 4 آبان 1402
در سرویس

رضا مراد صحرایی ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم استقبال نو معلمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آزمون جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی در مدارس کشور طی نیمه دوم امسال برگزار می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: به دلیل نیاز موجود در این بخش طی آزمون استخدامی جداگانه‌ای جذب معلم پرورشی در کشور انجام می‌شود که تا کنون مجوز ۱۱ هزار نفر را دریافت کرده‌ایم و تلاش داریم این میزان را به ۲۰ هزار نفر برسانیم.

وی بیان کرد: برای جبران کمبود معلم در کشور امسال ۴۰ هزار معلم جدید جذب شدند که علت تأخیر در جذب آن‌ها مشکلاتی از قبیل تأخیر در اعلام نتایج آزمون‌های استخدامی و روند متفاوت مصاحبه‌های استخدامی بود.

مراد صحرایی تاکید کرد: اگر چه به مدت چهار هفته در جذب معلم در استان خراسان رضوی تأخیر داشتیم که مطمئن هستیم این عقب ماندگی به زودی جبران می‌شود، اما توانستیم معلمان خوبی را برای ۳۰ سال خدمت مخلصانه جذب کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کودکان امانت‌های سنگینی هستند و معلمان خوب برای پرورش و تربیت آن‌ها باید در کشور جذب شود، افزود: مشکلات امروز در بخش کمبود معلم به دلیل کاستی‌های دوران‌های گذشته است.

اشتراک گذاری :

jahatpress.ir/?p=146019

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

اخبار ویژه