پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یاداشتی تحلیلی؛

یک کارشناس مسائل بین الملل در یادداشتی نوشت: یک در از هفت دروازه جهنم، به روی اشغالگران صهیونیست گشوده شد. و این در حالی بود که آنها در سالگرد جنگ کیپور، با سرمستی، خاطرات پیروزی ۵۰ سال قبل بر مصر و سوریه و چند کشور عربی دیگر را مرور می کردند، صهیونیست ها هرگز مانند بامداد امروز و در چنین مقیاس بزرگی، غافلگیر نشده بودند.

1
منتشر شده در 15 مهر 1402

محمد ایمانی کارشناس مسائل بین الملل در یادداشتی به بهانه حمله فلسطینیان به نظامیان رژیم صهیونیستی در کانال شخصی خو نوشت: بامداد امروز، یک در از هفت دروازه جهنم، به روی اشغالگران صهیونیست گشوده شد. و این در حالی بود که آنها در سالگرد جنگ کیپور، با سرمستی، خاطرات پیروزی ۵۰ سال قبل بر مصر و سوریه و چند کشور عربی دیگر را مرور می کردند
صهیونیست ها هرگز مانند بامداد امروز و در چنین مقیاس بزرگی، غافلگیر نشده بودند. ناگهان رزمندگان مقاومت فلسطین را از چند جهت در داخل شهرها و شهرک های اشغالی، بالای سر خود ببینند؛ پیش از ملاقات با جناب عزرائیل.
اصلا ۹۰ درصد قدرت ارتش و سرویس های جاسوسی رژیم صهیونیستی، در غافلگیر کردن حریفان و ضربت رعد آسا به آنها بود. چه در جنگ با کشورهای عربی و چه حملات تروریستی به غزه یا برخی مناطق کرانه باختری در گذشته.
این بار اما ورق برگشته و نوید آغاز دوران جدید را می دهد. دورانی که سران ارتش و سرویس های اطلاعاتی اسرائیل، غافلگیر شده و در حالی که چند ساعت از حمله رعد آسای مقاومت فلطین می گذرد، هنوز نتوانسته اند خود را پیدا کنند و اتباع خود را از بُهت زدگی بیرون بکشند. آنها حتی نمی دانند برنامه دیگر محور های جبهه مقاومت چیست و از کدام جبهه بعدی آغاز می شود.
بند آمدن زبان سران اسرائیل، خود رساترین پیام است. این که قافیه را باخته اند و خبری را که چند روز پیش شنیدند، جرعه جرعه می نوشند و باور می کنند: “رژیم صهیونیستی در حال مرگ است”.
هلاکت و اسارت حدود یکصد نظامی صهیونیست به همراه ادوات نظامی آنها و پیشروی رزمندگان مقاومت در برخی مناطق، در کنار موشک باران عمق رژیم صهیونیستی حتی در تل آویو -بی آن که کمترین آسیبی به خواب سنگین گنبد آهنین وارد شود- عملیاتی بی سابقه است.
این عملیات پیچیده، نه در طول چند هفته، بلکه ظرف یکی دو ساعت اتفاق افتاده است. این شکست تحقیر آمیز، روحیه صهیونیست ها را نابود می کند.
آنها در تاریخ خوانده بودند که یهود بنی نظیر پس از خیانت به پیامبر اسلام (ص)، چگونه مرگ و نابودی را جلو چشم دیدند. اما حالا نوبت خود شان است تا غافلگیری را تجربه کنند:
“ظَنُّوا أَنَّهُمْ مَانِعَتُهُمْ حُصُونُهُمْ مِنَ اللَّهِ فَأَتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ حَیْثُ لَمْ یَحْتَسِبُوا وَقَذَفَ فِی قُلُوبِهِمُ الرُّعْبَ یُخْرِبُونَ بُیُوتَهُمْ بِأَیْدِیهِمْ وَأَیْدِی الْمُؤْمِنِینَ فَاعْتَبِرُوا یَا أُولِی الْأَبْصَارِ…
گمان می کردند دژهایشان ، مانع آنها در برابر خدا خواهد بود، پس خداوند از جایى که گمان نمی کردند، بر آنان درآمد و وحشت را در دل های شان افکند [به طورى که] به دست ‏خود و دست مؤمنان، خانه ‏هاى خود را خراب می کردند؛ پس اى صاحبان بینایی، عبرت گیرید”. (سوره حشر)

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/143314

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی