پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شبکه الجزیره خبر داد که نیرو‌های انصارالله یمن بار دیگر از عبور یک کشتی در دریای سرخ به مقصد رژیم صهیونیستی جلوگیری کردند.

منتشر شده در 20 آذر 1402
در سرویس

شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع خود خبر داد که انصارالله یمن، از عبور یک کشتی دیگر در دریای سرخ جلوگیری کرده است.

این کشتی به مقصد رژیم صهیونیستی در حال حرکت بوده است. وزارت دفاع یمن نیز روز گذشته خبر داد که از عبور یک کشتی به مقصد تل‌آویو جلوگیری کرده است.

چند روز قبل سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن خبر داد که این کشور اجازه نخواهد داد هیچ محموله‌ای به مقصد فلسطین اشغالی از آب‌های یمن عبور کند؛ مگر اینکه حامل دارو و غذا برای مردم غزه باشد.

او با اشاره به حملات نیرو‌های تحت مسئولیتش به بنادر و کشتی‌های اسرائیلی، تأکید کرد که تمامی کشتی‌هایی را که مربوط به رژیم اسرائیل باشند یا به بندر‌های اسرائیلی کالا منتقل کنند، هدف مشروعی برای یمن می‌داند و تا زمانی که اسرائیل حمله به غزه را متوقف نکند، این عملیات‌ها ادامه خواهد داشت.

حمله پهپاد‌های انفجاری و موشک‌های بالستیک به سه کشتی مرتبط یا منتسب به رژیم اسرائیل، حمله پهپادی به عمق فلسطین اشغالی، جلوگیری از حرکت کشتی‌های اسرائیلی در دریای مکران، دریای سرخ و باب‌المندب، حمله با موشک بالستیک به بندر ایلات در جنوب اراضی اشغالی و تصرف یک کشتی باری به «نام گالاکسی لیدر» تنها بخشی از عملیاتی بود که انصارالله یمن در دفاع از غزه انجام داد.

«زاخی هانگبی»، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خبر داد که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به «جو بایدن»، رئیس جمهوری آمریکا و «اولاف شولتس»، صدراعظم آلمان اعلام کرده است که اگر آمریکا در مقابل یمن اقدام نکند، اسرائیل علیه یمن اقدام نظامی خواهد کرد.

این تهدید با واکنش «ضیف‌الله الشامی»، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن مواجه شده که خطاب به نتانیاهو گفت: «ما کاملا آماده هرگونه اقدام و تحرک نظامی علیه یمن هستیم.»

الشامی با بیان اینکه «ما تمام توانمان را برای مقابله با تجاوز به برادرانمان در غزه به کار گرفته‌ایم»، مواضع نیروی مسلح یمن را تکرار و تأکید کرد: «هر کشتی که برای رساندن کمک یا هر چیز دیگری به صهیونیست‌ها اقدام کند، در تیررس ما قرار خواهد گرفت».

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/151253

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی