پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یکی از اعضا انصارالله؛

یکی از اعضا انصارالله یمن تاکید کرد: گفت‌وگوها با عربستان به این دلیل که این کشور رهبر ائتلاف عربی است و تصمیم توقف عملیات نظامی در دستان آن است، ادامه دارد.

منتشر شده در 24 شهریور 1402
در سرویس

محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن، ادامه گفت‌وگو با عربستان تحت نظارت عمان را تایید کرد.

الحوثی افزود: امیدواریم بحث جدی به نفع دو ملت صورت گیرد و بر چالش‌ها فائق آید.

الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی که توسط گروه انصارالله تشکیل شده است، در وب‌سایت «X» (توئیتر سابق) گفت: «همانطور که در چشم انداز راه حل جامع گفتیم، گفت‌وگو فقط با ائتلاف متجاوز [اشاره به ائتلاف عربی] با توجه به اینکه تصمیم تجاوز و محاصره و توقف آن در دست این ائتلاف است»، ممکن می‌شود.»

این اظهارات دال بر آن است که این گروه همچنان عربستان را به عنوان میانجی در نظر نمی‌گیرد بلکه آن را طرف اصلی در درگیری می‌داند.

الحوثی افزود: گفت‌وگوها با عربستان به عنوان رهبر ائتلاف و میان صنعا با میانجیگری عمان برای دستیابی به راه حلی برای مسائل مطرح شده در پرونده بشردوستانه ادامه دارد که در پرداخت حقوق کارمندان یمنی، بازگشایی فرودگاه‌ها و بنادر، آزادی تمامی اسرا و بازداشت شدگان و خروج نیروهای خارجی و بازسازی تا دستیابی به راه حل سیاسی جامع تجلی می‌یابد.

این در حالی است که خبرنگار المیادین گزارش داد که هیئت عمانی به همراه هیئت یمنی فرودگاه بین‌المللی صنعا را به مقصد ریاض ترک کردند.

عربستان بر اساس «ابتکار اعلام شده ریاض در مارس ۲۰۲۱» که شامل بحث در مورد آتش‌بس است، هیئتی از صنعا را برای تکمیل جلسات و گفت‌وگوها به ریاض دعوت کرد. به این ترتیب عربستان میزبان یک هیئت از حوثی‌ها (انصارالله) برای گفت‌وگو در مورد روند صلح در یمن، ۹ سال پس از آغاز جنگ در این کشور فقیر، در اولین سفر علنی انصارالله به عربستان از زمان مداخله در راس یک ائتلاف نظامی عربی است.

این سفر حدود پنج ماه پس از سفر یک هیئت سعودی به صنعا برای گفت‌وگو درباره روند صلح صورت می‌گیرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/19

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی