پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

گاف بزرگ محمود صادقی درباره فاز 11 پارس جنوبی

براساس توییت محمود صادقی، او گمان می‌کند که فازبندی میدان گازی پارس جنوبی و پروژه‌های بهره‌برداری آن، از فاز ۱ آغاز شده و پس از تکمیل ۱۰ فاز پیشین، اکنون فاز ۱۱ آن به بهره‌برداری رسیده است.
منتشر شده در 8 شهریور 1402
در سرویس

محمود صادقی، نماینده سابق اصلاح‌طلبان در مجلس و حامی اغتشاشات ۱۴۰۱، بعد از انتشار خبر تکمیل فاز ۱۱ پارس جنوبی، به تخریب این دستاورد بزرگ پرداخت. او در توییتی نوشت: «بهره‌برداری از فاز یازدهم پارس جنوبی را چنان تبلیغ می‌کنند که گویی ده فاز قبلی را هم دولت سیزدهم افتتاح کرده!»

رسانه

براساس این توییت، محمود صادقی گمان می‌کند که فازبندی پارس جنوبی و پروژه‌های بهره‌برداری آن، از فاز ۱ آغاز شده و پس از تکمیل ۱۰ فاز پیشین، اکنون فاز ۱۱ آن تکمیل شده است.

این درحالی است که پارس جنوبی به ۲۴ فاز تقسیم شده و با تکمیل فاز ۱۱، توسعه تمام فازهای پارس جنوبی به اتمام رسیده است. به گفته محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، «توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی یکی از راهبردی‌ترین و مهم‌ترین طرح‌ها و پروژه‌های شرکت ملی نفت ایران است که پس از ۲۰ سال تأخیر در دولت سیزدهم به ثمر نشست.»

براساس تصویر زیر، فاز ۱۱ به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از اهمیت راهبردی و ویژه‌ای برخودار است. 

رسانه

بر اساس آنچه گفته شد، تخریب دستاورد فاز ۱۱ پارس جنوبی توسط محمود صادقی درحالی صورت گرفته است که او سواد و دانش کافی در این زمینه را ندارد.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/498

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه