پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جهت پرس بررسی می‌کند

گروه هکری قیام تا سرنگونی منافقین با انتشار مدارک هک شده از سایت وزارت امور خارجه در صدد نا امید کردن مردم و کم شدن مشارکت مردم در انتخابات بر آمده است که هدفی پوچ را در پیش گرفته است.

منتشر شده در 24 بهمن 1402
در سرویس

زهرا لایق حقیقی؛ 17 اردیبهشت 1402 گروهی با نام قیام تا سرنگونی که خود را وابسته به گروه منافقین معرفی کرده است از یک هک مهم در ایران خبر داد. این گروه مدعی شد که سایت و سرورهای وزارت خارجه جمهوری اسلامی را هک کرده و تعدادی از اسناد به دست آورده است. این گروه در ادامه اطلاعیه خود اعلام کرده بود که «دهها هزار سند از این وزارتخانه» را در اختیار دارد و به «اصلی‌ترین سامانه‌ها و گردش کار داخلی» وزارت خارجه ایران دست یافته است.

ساعاتی بعد از این اتفاق ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد که تمامی سامانه‌های خدمت‌رسان وزارت امور خارجه فعال بوده و در حال بهره برداری است.

وی در ادامه صحبت‌های خود بیان داشت: تنها، سایت اطلاع رسانی وزارت امور خارجه مورد حمله هکری قرار گرفته که بلافاصله اقدامات لازم انجام شده و هم اکنون در دسترس عموم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اطلاعات منتشر شده به نام وزارت امور خارجه در فضای مجازی جعلی و غیر قابل استناد بوده و ارتباطی با اتفاق امروز نداشته و صرفا بزرگ‌نمایی رسانه‌ای است.

هدف از انتشار

بعد از هک وزارت خارجه این گروه که مدعی دسترسی به اسناد مهمی شده بود، امروز و در آستانه نزدیک شدن به انتخابات مجلس این اسناد را در کانال خود منتشر کرد. انتشار این اسناد در این زمان فقط یه هدف دارد، ایجاد موج بدبینی شدید مردم نسبت به دولت و تلاش برای پایین آوردن مشارکت مردم در انخابات.

سردبیر خبرگزاری ایسنا در صفحه ایکس خود در خصوص این ماجرا با اشاره به اینکه اطلاعات منتشر شده اطلاعات آنچان چشم گیری نیستند نوشت:

محمد رستم پور، یکی از فعالان رسانه‌ای در صفحه ایکس خود با بیان این موضوع که هدف این گروه از انتشار این تصاویر در زمان نزدیک به انتخابات فقط ساخت روایت و تولید نارضایتی برای تأثیر بر انتخابات است نوشت:

این روزها با نزدیک شدن به انتخابات دشمن تمام تلاش خود را برای کم کردن مشارکت کردن در انتخابات دارد تا با مشارکت کم مشورعیت جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند. اتفاقی که همه ساله برای از بین بردن قدرت جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمان در جریان است.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/159492

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

  1. کسی که بخواد رای بده، سنگ از آسمون هم بیاد رای میده هیچ گروه هکری و غیر هکری هم نمیتونه جلوشو بگیره یا منصرفش کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی